Bkü Reçete Yazma Yetki Belgesi Sahipleri Bilgilendirildi

Bkü Reçete Yazma Yetki Belgesi Sahipleri Bilgilendirildi
Aydın ve ilçelerinde faaliyet gösteren tüm kamu ve özel sektördeki Bitki Koruma Ürünü (BKÜ) Reçete Yazma Yetki Belgesi sahibi kişilere yönelik bilgilendirme ve eğitim toplantısı düzenlendi.
Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından BKÜ Reçete Yazma Yetki Belgesi sahiplerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Özellikle 3 Aralık 2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ve 1 Şubat 2015 tarihi itibariyle yürürlüğe giren "Bitki Koruma Ürünlerinin Önerilmesi, Uygulanması ve Kayıt İşlemleri Hakkındaki Yönetmeliğin" getirdiği yeniliklerin anlatıldığı toplantıda, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Aydın Çelik’in açılış konuşmalarıyla başladı. Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğünde görevli Uzman personel tarafından, "Bitki Koruma Ürünlerinin Önerilmesi, Uygulanması ve Kayıt İşlemleri Hakkındaki yeni yönetmelik", Turunçgil Hastalık ve Zararlıları hakkında ve Sebze Hastalık ve Zararlıları hakkında sunumlar yapıldı. Toplantı, katılımcıların sorularının cevaplandırılması ile sona erdi.
BİZE ULAŞIN