Aydın’ın Aday Memurlarına Temel Eğitim Veriliyor

Aydın’ın Aday Memurlarına Temel Eğitim Veriliyor
Aydın Valiliği bünyesine atanan Göç Uzman Yardımcıları yönelik düzenlenen Aday Memur Temel Eğitim Semineri başladı.
Aydın Valiliği İl Yazı İşleri Müdürlüğü’nce düzenlenen Aday Memur Temel Eğitim Semineri 10 Temmuz 2015 tarihine kadar devam edecek. Aydın Valiliği toplantı salonunda düzenlenen seminerin ilk günkü açılışında İl Yazı İşleri Müdürü Hüseyin İpek, Göç İdaresi İl Müdürü Necati Doru, İl İdare Kurulu Müdürü Aydın Ulusal, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Kadri Ssöylevci, İl Dernekler Müdürü Hurşit Ali Atalı, İl Mahalli İdareler Müdürü Selim Özen ve Bilgi İşlem Şube Müdürü Osman Ünlü hazır bulundu.
KURUMSAL BAŞARIDA EĞİTİMİN ÖNEMİ
Eğitim seminerinin açılış konuşmasını yapan İl Yazı İşleri Müdürü Hüseyin İpek, “Kurumların başarılı olabilmeleri öncelikle her çalışanı gerçekten başarılı olabileceği, bilgi, beceri ve yeteneklerini gösterebileceği doğru alanlarda çalıştırabilmek, önlerine mesleki bir vizyon koyarak kariyer gelişmelerine yardımcı olmaktır. Bunun için gerekli olan ana unsur ise, eğitimdir. Başarılı kurumlara baktığımızda başarılarının arkasındaki en önemli gücün eğitim olduğu görülmektedir. Çalışanlara düşen en önemli görev ise her şeyi kurumdan beklememek ve kişisel enerjileri en olumlu ve optimum şekilde’ kullanarak öğrenmek ve bütün bu öğrenilenleri bir takım ruhu içerisinde hayata geçirmek olmalıdır. Personel yetiştirilmesinde; her seviyedeki personelin süratli ve doğru karar verme, kendiliğinden iş görme ve yetkilerini kullanabilme niteliği kazanmasına önem verilmelidir. Mükerrer görevlendirmelerin önlenmesi bakımından, iş akışında veya kamusal yapıda gerekli düzenlemeler yapılmalıdır. Kurumlarda personel fazlası olsa dahi her memura mutlaka iş verilmelidir; mesai saatlerinde boş oturan personel diğer çalışanları işlerinde alıkoyabileceği gibi çalışma zevk ve isteklerini de kırabileceği unutulmamalıdır. Kurumların yetişmiş insan gücü sıkıntısını aşmanın yolu, mevcut personeli eğitmek doğru bir iş bölümü içinde çalıştırmaktır. İşe yeni giren personelin iş ortamına ve düzenine süratle uyum sağlayarak verimli olabilmesi için bir adaptasyon programı hazırlanmalı veya rehber kişiler görevlendirilmelidir” dedi.
Göç İdaresi İl Müdürü Necati Doru da; “Memur olmak veya memuriyet hayatına adım atarak başlamak çok güzel duygudur beklide herkese nasip olamayan güzel duygulardan biridir. Girmiş olduğunuz yazılı ve sözlü sınavlarda emsallerinize fark atarak Bakanlığımızca atanıp buralara geldiniz yeryüzünün altındaki en güzel yeryüzüne hoş geldiniz. Cennet vatan Anadolu toprağının bu bölgesinde görev aldığınız için ne kadar şükretseniz azdır. Valiliğimizin 17 Haziran 2015 tarihli olurları ile hazırlanan eğitim programının birer suretini gecen hafta sizlere takdim ettik bu eğitim sizler için çok önemlidir konulan günü gününe takip edelim çok seçkin eğitimcilerimizin kıymetini bilelim takıldığınız yer olursa anında sorup gerekli bilgileri alabilirsiniz. Kıymetli arkadaşlarım sizler Göç İdaresi Uzman Yardımcısı olarak emniyet tarafından 24 saat esasına göre is ve işlemlerin tesis edildiği Göç İdaresi İl Müdürlüğüne talip oldunuz, atanıp geldiniz sizleri tekrar tebrik ediyoruz. Eğitim Programınız Bu günden itibaren 10 Temmuza kadar devam edecektir. Sizler cumhuriyetin emanet edildiği Türk Gençleri olarak bu işin de üstünden geleceğinize inancım ve güvenim tamdır” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN