İncirliova’da Palamut Mahallesinin Yol Sorunu Çözüldü

İncirliova’da Palamut Mahallesinin Yol Sorunu Çözüldü
İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, Palamut Mahallesi’nin yıllardır yaşadığı yol sorununu çözüme kavuşturdu.
Köyün ortasından geçen ve iki insanın yan yana yürümekte dahi zorluk çektiği köy içi yolunun genişletilmesi, istinat duvarlarının örülmesi için yaklaşık iki ay önce Fen İşleri Müdürlüğüne talimat veren Başkan Kale, açılan yolun kurdelesini de kesti.
Palamut Mahalle Muhtarı Özcan Özer ile Mahalle Sakinlerinin davetlisi olarak mahalleyi ziyaret eden ve yolun açılışını gerçekleştiren Başkan Kale’yi Palamut Halkı ilgi ve alakasının yanı sıra kurduğu iftar sofrasıyla bağrına bastı. Yolun açılışı için kesilen kurbanla birlikte yolda incelemelerde bulunan Başkan Kale, “Geçtiğimiz yıl yapılan seçimlerde mahallemize yaptığımız ziyaret sonrasında yol sorunu bulunduğunu bunun yıllardır devam ettiğini öğrendik. O zaman kendilerine söz vermiştim. Göreve gelmemizle birlikte ne pahasına olursa olsun yolunuzun açılarak hizmetinize sunacağımızın sözünü verdik. Vatandaşlarımızın destekleriyle göreve gelmemizle birlikte yaptığımız plan kapsamında da aylardır yolumuzun açılması, genişletilmesi, istinat duvarlarının yapılması ve yol güzergahında bulunan evlerin duvarlarının tekrar örülmesi işini gerçekleştirerek yolumuzu açtık. İnşallah yolumuzun zemininin oturmasıyla birlikte buraya parke taşlarımızı da döşeyerek sizlerin sorununu tamamıyla çözüme kavuşturacağım” dedi.
ÖZER“ALLAH SENDEN RAZI OLSUN”
Palamut Mahallesi olarak yıllardır açılmayan yolun İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale tarafından açılmasından dolayı büyük bir onur duyduklarını vurgulayan Muhtar Özcan Özer “Köyümüzün içinde bulunan bu yolun açılması için yıllarca mücadele verdik. Ancak, yolumuz bir türlü açılmamıştı. Başkanımız seçim döneminde bize söz verdi. Ve bugün de sözünü tutarak yolumuzun açılışını gerçekleştirdi. Bundan dolayı şahsım ve mahalle sakinlerimiz adına kendisine teşekkür ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun. Bu yol bizim için çok önemliydi. Bir hastamız olduğunda sırtımızda yada sedyeyle metrelerce yürümek zorunda kalıyorduk. Kışın yolumuzu neredeyse kullanamıyorduk. Bu yolun açılması bizim için büyük bir öneme sahipti. Allah Gürşat Başkanımdan ve emeği geçen tüm belediye personelinden razı olsun” dedi.
“ÖZLEM HANIMDAN AYNI DUYARLILIĞI BEKLİYORUZ”
Palamut Mahallesi’nin en büyük sorunlarından birinin de içme suyu olduğuna dikkat çeken Muhtar Özer, yıllardır arsenik su tüketmek zorunda kaldıklarını söyledi. Daha önce konuyu Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı Su ve Kanalizasyon İdaresi Başkanlığı’na bildirdiklerini ancak bir türlü çözüm üretilmediğini söyleyerek, “7 Haziranda yapılan milletvekili seçimlerinde bir miktar su borusu getirip bırakıldı. Ancak, o günden sonra kimse mahallemize uğramadı. İncirliova Belediye Başkanı Sayın Gürşat Kale’nin yolumuzun açılmasında gösterdiği hassasiyet gibi Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Hanımın da su sorunumuzun çözümü için duyarlı olmasını bekliyoruz” dedi.
BİZE ULAŞIN