Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden Menderesin Memleketinde İftar Yemeği

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden Menderesin Memleketinde İftar Yemeği
Aydın Büyükşehir Belediyesi, geleneksel iftar yemeklerini merhum Başbakan Adnan Menderes’in memleketi Çakırbeyli Mahallesi’nde sürdürdü.
Vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaşan Özlem Çerçioğlu’nu Çakırbeyli Muhtarı Mehmet Demir karşıladı. İftar öncesi yemek dağıtımında görevli çalışanlara yardım eden Özlem Çerçioğlu davetlilere çorba servisini kendisi yaptı. Ramazan ayının herkesi bir araya getirerek insani bağları güçlendirdiğini söyleyen Çerçioğlu, "Bu güzel Ramazan iftarında Çakırbeyli kardeşlerimizle beraber aynı sofraya oturmak, benim için büyük bir mutluluk kaynağı. Biz belediye olarak Ramazan aylarında vatandaşlarımızın bir araya gelmesi, birlik beraberlik ve kardeşliğin artması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Bu sebeple belediye olarak her gün Aydınımızın farklı yerlerinde 22 bin vatandaşımızı bir araya getiriyoruz" diye konuştu.
İftar yemeğinin ardından konuşma yapan Çakırbeyli Muhtarı Mehmet Demir, "Köyümüzde iftar yemeği veren ve bizleri mutlu eden Özlem Çerçioğlu’na şükranlarımızı sunuyorum ve daha başka zamanlarda da bir araya gelmek ümidiyle diyerek herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Çok sayıda vatandaşın katıldığı iftar yemeği Belediye tiyatro ve konservatuar ekiplerinin performansı eşliğinde devam etti.
BİZE ULAŞIN