Başkan Yavaş, Orucunu İftar Çadırında Açtı

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, iftarını çadırda vatandaşlarla birlikte açtı.
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve Başkan Yardımcısı Mehmet Akar iftarını, Akhisar köprüsü üzerine kurulan iftar çadırında vatandaşlarla birlikte açtı. Vatandaşlara yemek servisi yapan Başkan Yavaş, Ramazan ayında mümkün olduğunca mütevazı sofralarda olacaklarını belirterek bayrama da hep birlikte erişmeyi diledi. Sındırgı Belediyesi’nin kurduğu iftar çadırı, kentte birlik, beraberlik ve paylaşım duygularının doruğa çıkıp, pekişmesine neden oldu.
İftarını iftar çadırında vatandaşlarla birlikte açan Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Ramazanın ayının birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirdiğini belirtti. Başkan Yavaş; “İlk iftar yemeğini halkımızla birlikte burada yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yüce Allah’ın tutulan oruçları kabul etmesini diliyor ve tüm halkımızın Ramazan ayını tebrik ediyorum. Halkımızın iftar çadırımıza büyük ilgi göstermesi bizleri mutlu etti. Burada zengini, fakiri hep birlikte iftar yapıyor. Önemli bir ibadet ile birlikte önemli bir sosyal dayanışma ve paylaşma ortaya çıkıyor. Ramazan’ın doya doya yaşandığı ilçemizde, Ramazan’ın hareketliliğini ve coşkusunu iftar programlarımızda görüyoruz. Ramazan manen ve madden şifa bulduğumuz bir ay. İftar yaparken görevinin başında olan, evine yetişemeyen çok sayıda vatandaşımız var. Belediye olarak hem çalışanlarımızı hem de evinde iftar edemeyen vatandaşlarımızı düşünerek iftar çadırı kurduk. Ramazan ayında mümkün olduğunca mütevazı sofralarda iftar edip, bayrama da hep birlikte erişmeyi diliyoruz.” dedi.
Sındırgı Belediyesi tarafından Cumhuriyet Ortaokulu bahçesine kurulan Ramazan etkinliklerine vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini belirten Başkan Yavaş. “Vatandaşlarımız Ramazan etkinlik alanımıza gelerek programlarımızı izliyor. Her gün düzenli olarak yaptığımız Ramazan Etkinlikleri Programlarımızda adeta bir izdiham yaşanıyor, vatandaşlarımız büyük ilgi gösteriyor. Bu da bizi son derece mutlu ediyor.” dedi.
İftar sonrası düzenlediği geleneksel Ramazan eğlenceleri ile de vatandaşa adeta eski Ramazanları yaşatan Sındırgı Belediyesi, Hacivat-Karagöz ve kukla gösterisiyle vatandaşlara hoş bir ramazan geçirmelerini sağlıyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli her akşam ilçe merkezinde farklı bir camide teravih sonrası şerbet ikram ediyor.
BİZE ULAŞIN