Gece Pazarı Esnafıyla Bir Araya Geldiler

Gece Pazarı Esnafıyla Bir Araya Geldiler
Ayvalık Belediyesi ilçede yaz sezonunda düzenli olarak kurulan “Gece Pazarı” için bir değerlendirme toplantısı düzenledi.
Ayvalık Belediyesi bu sezon yeniden kurulacak olan gece pazarı ile ilgili esnaflarla Ayvalık Ticaret Odası Toplantı Salonunda bir toplantıda buluştı.
Ayvalık Belediye Başkan Vekili Dilek Saraçoğlu ve Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan bu toplantıda esnafları dinledi.
Ayvalık Belediye Başkan Vekili Saraçoğlu, “Ayvalık Gece Pazarı” kurulurken esnaflardan gelen öneri doğrultusunda güzergahta dükkanları bulunan esnafın haklarının gözetilerek şekillendirileceğini dile getirdi.
Toplantıda her yıl Talatpaşa Caddesinde kurulan “Ayvalık Gece Pazarı’ nın bu sezon Talatpaşa’ da sınırlı sayıda tezgah açılmasına izin verilerek Barbaros Caddesine dönerek devam etmesi görüşü hakim oldu.
Gece 21.00’dan sonra kurulacak gece pazarı nedeniyle Barbaros Caddesindeki trafiğin yeniden şekillendirilmesi ve gerekli çalışmaların yapılmasının ardından “Ayvalık Gece Pazarı”nın bu sene daha geniş alana yayılarak ilçeye gelen yerli yabancı turistlerin bölgeye hareketlilik getirmesi amaçlanıyor.
BİZE ULAŞIN