Gıda Denetimi Sıklaştırıldı

Balıkesir halkının daha güvenli ve sağlıklı gıda tüketimini temin etmek için Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda Kontrolörleri büyük bir özveri ile çalışarak oluşabilecek olumsuzluklara göz açtırmıyor.
Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bağlı İl ve İlçe Müdürlüğü Gıda Kontrol ekipleri tarafından yapılan gıda denetimleri Ramazan ayında sıklaştırılarak aralıksız devam ediyor. Gıda kontrol ekipleri fırın, pastane gibi toplu tüketim yerlerindeki gece denetimlerini daha yoğun ve etkin bir şekilde yapmaya başladı. Gıda üretim satış ve toplu tüketim yerleri mesai saati gözetmeksizin denetleyen ekipler, işletmelerin teknik ve hijyenik koşulları sağlayıp sağlamadığı, ürünlerin etiketlerinin mevzuata uygunluğu, son kullanım tarihleri, çalışanların hijyen kurallarına uyup uymadıkları kontrol ediliyor. Yapılan denetimlerde karşılaşılan olumsuzluklarla ilgili gerekli idari işlemler yapılıyor.
Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapılan denetimlerin daha etkin olarak sürdürebilmesi için vatandaşların gıda ile ilgili karşılaştıkları herhangi bir olumsuzluğu bakanlığa ait Alo 174 Gıda Hattına bildirmeleri istenirken, anında değerlendirmeye alınan ihbarların Gıda Denetim Ekipleri tarafından çözüme kavuşturulacağı açıklandı.
BİZE ULAŞIN