Güre Mahallesi’nde Yol Yapım Çalışmalarına Başlandı

Güre Mahallesi’nde Yol Yapım Çalışmalarına Başlandı
Edremit, Güre, Akçay, Zeytinli, Altınoluk bölgelerinde yapımı planlanan toplam 46 bin m2 satıh asfalt kaplama çalışması yapılmaya başlanacak.
Edremit Belediyesi, kilitli parke taşı döşenmesi için Güre Mahallesi’nde kazı çalışmalarına başladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, Güre Mahallesi’nde SSK Kampı yanında yapılacak olan kilitli parke taşı ve asfalt çalışmalarına başlanıyor. Edremit’in termal turizm bölgesi olan Güre’de toprak ve kötü durumda olan yollar, asfalt ve kilit parke taşı döşeme işlemiyle tamamen yenilenecek. Hızlı bir şekilde sürdürülen çalışmaların Ramazan Bayramı’nda tamamlanması hedefleniyor. Edremit Belediyesi’nin, ilçenin birçok mahallesinde süren yol çalışmaları Güre Mahallesi’nde de devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü’nün çalışma programında yer alan, yol yapım çalışmaları ilk olarak Güre Mahallesi SSK yoluna 18 bin m2 asfalt ve giriş alanına da 2 bin 700 m2 kilitli parke taş olmak üzere yapım işlerine başlandı.
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın yerinde incelediği çalışmalarda, Güre Mahallesi SSK yolu boyunca kilit parke taşı döşeme çalışmaları gerçekleştirilecek. Devam eden çalışmalarla ilgili olarak açıklama yapan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Edremit’imizin termal turizmi açısından önemi büyük olan sahil mahallemiz Güre’de ihale işlemlerimizin ardından yol bakım-onarım çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz. ‘Çağdaş ve Marka Kent’ gibi iddialı bir sözün gereğini her geçen gün üzerine koyarak yerine getiriyoruz. Çalışmalar sona erdiğinde, bozuk yollar artık sorun olmaktan çıkacak Edremit’liler ve tatil için Edremit’te gelen konuklarımız rahat bir nefes alacak.”dedi.
BİZE ULAŞIN