Büyükşehir’den Engellilere 16 Tekerlekli Sandalye

Büyükşehir’den Engellilere 16 Tekerlekli Sandalye

  • Balıkesir
  • Salı 14.07.2015 16:28
Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi’nin tarafından talep edilen ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen 7’si akülü toplam 16 tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara düzenlenen törenle dağıtıldı.
Tekerlekli sandalye dağıtım töreninde engelli vatandaşlar ve yakınlarıyla ile tek tek ilgilenen Başkan Uğur yaptığı konuşmada , "Balıkesir Sakatlar Derneğimiz ile birlikte 7 tanesi akü olmak üzere toplam 16 adet tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahiplerine vereceğiz bu gün. Tabi ki ihtiyacına göre veriyoruz bu sandalyeleri herkes akülü kullanamıyor, doktorlar müsaade etmiyor bir kazaya sebebiyet vermemek için. Biz her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız, sakatlar derneğimizle birlikte ihtiyaçları neyse, onları topluma kazandırmaya çalışıyoruz. Toplu taşıt araçlarımızı engelli kardeşlerimize uygun hale getiriyoruz. İnşallah bu toplu taşıt araçları engellilere uyumlu alçak tabanlı olduktan sonra durakları da bu otobüslere uygun hale getireceğiz. Bunu Balıkesir’de yapıyoruz, Ayvalık’ta yapıyoruz. Ramazan ayın içinde bir iftarda engelliler ve aileleri ile birlikte olduk, daha önce onlarla piknik yaptık. Her zaman beraberiz, evlerine ziyaret yapıyoruz. Gereken neyse bundan sonrada yapacağız. Ben bütün engellilerin, Balıkesirlilerin ramazan bayramlarını da tebrik ediyorum"dedi.
Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şube Başkanı Zeki Uslu ise "Bende engellilerin temsilcisi olarak, dezavantajlı gurupların düne gelene kadar ötekileştirilmiş yok sayılmış insanların temsilcisi olarak, bu günkü yitirilmiş onurumuzun iade edildiğini hissediyorum ve bunu yaşıyorum. Erişebilirlik noktasında sayın başkanım çok duyarlı. Müthiş keyif alıyor büyük onur duyuyoruz. Öte yandan belediye otobüsleri olsun, kaldırımlar, caddeler olsun engellilerin her yere erişebileceği bir şekilde organize edilmesi ve bu hassasiyete öncelik tanınması bizim için çok büyük gelişme ve bunun içinde mutluyuz. Artık biz engelliler olarak toplumun dışında bir gurup değil, toplumun tam içerisinde sosyalleşmenin tam içerisinde bir dezavantajlı gurup olarak mutluyuz. Butluluğumuzun altında birde şu var. Sayın belediye başkanım altını kalın çizerek söylüyorum her türlü sıkıntınızı bize ulaştırın çözeriz diyor. Bizde haklı ve doğru isteklerimizi ulaştırıyoruz geri dönmüyor işte bu günkü gibi çok teşekkür ederiz"şeklinde konuştu.
Tekerlekli sandalye dağıtım törenine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Genel Sekreter Osman Yenidoğan, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gencer, Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, Balıkesir Belediyesi Eski Başkanı Sabri Uğur, Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı Zeki Uslu ve engelli vatandaşlar katıldı.
BİZE ULAŞIN