Karesi’de Bayram Temizliği

Karesi’de Bayram Temizliği
  1. Haberler
  2. Balıkesir
Pazartesi 21.09.2015 16:18 ABONE OL
Karesi Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde ilçe genelinde bakım ve temizlik çalışması yaptı.
Karesi Belediyesi, vatandaşların güzel bir bayram geçirmeleri için Kurban Bayramı öncesinde ilçe genelinde bakım ve temizlik çalışması yapıyor. Ramazan Bayramı’nda Başçeşme Mezarlığı’na golf arabası tahsis ederek, yakınlarının mezarlarını ziyaret etmek isteyen yaşlı ve engelli vatandaşlara büyük kolaylık sağlayan Karesi Belediyesi, mezarlığı temizleyerek Kurban Bayramı’nda yapılacak ziyaretlere hazır hale getirdi. Ekipler, Başçeşme Mezarlığı’nın yanı sıra Toybelen Mahallesi’ndeki mezarlıkta temizlik çalışması ile Halkapınar Mahallesi’nde bulunan mezarlık yoluna kilit parke taşı döşedi.
İlçede bulunan parkları, caddeleri, yol kenarlarını, kaldırımları, sokakları ve meydanları baştan aşağı gözden geçiren Karesi Belediyesi ekipleri, çarşıda da hummalı bir bayram temizliği yaptı. Bayram hazırlığı yapan vatandaşların yoğun olarak kullandığı çarşıda yıkanmadık tek nokta bırakmadı. Çevre temizliği kapsamında cadde ve sokaklarda mıntıka temizliği, çim ve yabancı ot biçimi, ağaç budama çalışmaları gerçekleştiren Karesi ekipleri, ayrıca ilçedeki bozulan yolların bakım ve onarım çalışmaları yaptı.
İdari izinde de tam zamanlı mesai yapan Karesi Belediyesi, bayram süresince de teyakkuzda olacak. Zabıta Müdürlüğü personeli vatandaşların huzur ve güvenliği için gereken her türlü tedbiri alırken, Temizlik ekipleri de çevre temizliğinin sağlanması için bayram süresince mesai halinde olacak.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ