Batmanlı Kadınlar Antalya Ve İlçelerini Gezdi

Batmanlı Kadınlar Antalya Ve İlçelerini Gezdi
Batman Gönüllüler Derneği tarafından yürütülmekte olan ’Kadına şiddette erkeklerin bilinçlendirilmesi ve kadının sosyal hayata kazandırılması’ projesi kapsamında Antalya ve ilçelerini gezen 70 kadın eşleriyle beraber 3 gece 4 gün boyunca dolasıya eğlendi.
Uçakla Batman’dan Antalya’ya giden kadınlar, rehber eşliğinde tarihi Kaleiçi, Karaalioğlu Parkı, Perge Antik kenti, Manavgat ve Kurşunlu şelaleleri, Alanya ve Side ilçelerini gezdi. Side’de antik tiyatroyu ve Side Çarşısı’nı gezen kadınlar daha sonra Alanya ilçesine geçti. Burada da Süleyman Şah Camisi ve Kültürevi’ni gezen kadınlar daha sonra seyir tepesi ve meyve bahçelerini gezdi.
Batman Gönüllüleri Derneği Başkanı Şükran Doğu, gezinin kadınlar için farklı olduğunu geziye katılan çoğu kadının ilk defa Antalya gibi tatil bölgesini gezme imkanı bulduklarını ifade ederek, "Kadınlarımız için çok farklı bir gezi oldu. Çoğu ilk kez Antalya’yı ve ilçelerini görme imkanı buldu. Tarihi yerleri gezdiler. Bol bol fotoğraflar çektiler geziden çok mutlu oldular" dedi.
İlk defa Antalya’ya geldiklerini ifade eden kadınlar ise seyahatten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Batman Gönüllüleri Derneği Başkanı Şükran Doğu ve tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN