Batman’da İzinsiz Gösteriye Güvenlik Güçleri Müdahale Etti

Batman’da İzinsiz Gösteriye Güvenlik Güçleri Müdahale Etti
Batman’da 150 kişilik bir grup Son dönemlerde güvenlik güçlerince yapılan operasyon ve gözaltlıları protesto ederek izinsiz gösteri düzenleyen gruba güvenlik güçleri müdahale etti. Aynı güzergahta hasta almaya giden ambulans zırhlı araç nezaretinde gitti.
Edinilen bilgiye göre Batman’da son bir hafta içinde Türkiye genelinde yapılan operasyonlara ve yaşanan gözaltılara dikkat çekmek için bu gün Batman Pazar yeri Mahallesi’nde toplanan yaklaşık 150 kişilik bir grup, gösteri yaptı.
Olay yerine gelen güvenlik güçlerinin dağılmaları yönündeki uyarılarına, göstericiler molotofkokteyli, taş, ses bombası ve havai fişeklerle karşılık veren göstericilere güvenlik güçleri tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi. Müdahalenin ardından gruptakiler ara sokaklara kaçtı.
Öte yandan aynı güzergâhta acil bir hasta yakını 112 Acil servis ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine gelen Ambulans ekipleri güvenlik gerekçesiyle bir saat Hastayı alamadı. Daha sonra Güvenlik güçleri nezdinde Ambulans Hastayı almaya gitti. Olaylar bazı semtlerde küçük guruplar halinde devam ettiği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN