Kalem İle Duvarı Çizen Çocuğa Muhtardan Dayak İddiası

Bilecik’te bir çocuğun, muhtarlık binasını kalemle çizdi diye muhtardan dayak yediği iddiası ortalığı karıştırdı.
İddiaya göre; Bilecik merkez Ertuğrulgazi Mahallesi muhtarlık binasında oynayan ve aklı dengesi yerinde olmadığı iddia edilen 6 yaşındaki Mustafa T., elindeki kalem ile muhtarının odasının karşısında bulunan duvarı çizdi. Bunu gören Mahalle Muhtarı Niyazi A. çocuğu birkaç defa uyardıktan sonra çocuğa tokat atarak bina dışındaki çimlerinin üzerine düşmesine neden oldu. Bununla yetinmeyen Muhtar Niyazi A., çevrede bulduğu bir karton kutu ile çocuğu vurmaya devam etti. Yediği dayağa dayanamayan Mustafa T. çimlerinin üstünden kalkamadı ve korkudan altını ıslattı. Bunu gören çevredeki vatandaşlar olaya hemen müdahale ederek durumu 155 Polis ve 112 Acil Servis ekiplerine olayı bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, Muhtar A. ile olayın görgü tanığını ekip otosuna bindirerek Çarşı Karakoluna götürüldü. Korkudan altını ıslatan ve dizinden yaralan Mustafa T. ise, olay yerine 112 Acil Servis ambulansı ile Bilecik Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Olayın yaşandığı yerin karşısındaki inşaatta çalışanlar, muhtarın yerde kartonla uğraştığı gördüklerini, bahçede bulunan bir yılanı öldürdüğü sandığını belirtti.
Olay yerinde bulunan ve polis ile ambulansa haber veren diğer bir vatandaşla basın mensuplarına olayı anlattığı sırada muhtarın arkadaşları arasında kısa süreli bir arbede yaşandı. Polis geniş çaplı soruşturma başlatırken, hastaneye kaldırılan çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
BİZE ULAŞIN