İletişim Ve Doğalgaz Şirketlerinin Açtığı Çukurlara Belediye Yama Çalışması Yapıyor

İletişim Ve Doğalgaz Şirketlerinin Açtığı Çukurlara Belediye Yama Çalışması Yapıyor
Bilecik’te iletişim ve doğalgaz hizmeti veren kurum ve kuruluşların cadde ve sokaklardaki zamansız çalışmaları kötü bir görüntüye neden oluyor.
Kentte 150 kilometrelik ulaşım ağının tamamına yakınını sıcak asfalt ve parke ile donatan Bilecik Belediyesi, iletişim ve doğalgaz çalışması gerçekleştiren kurumların yeni asfalt alanı üzerinde sonradan gerçekleştirdiği çalışmalar ile içinden çıkılmaz bir sonuç veriyor. Her geçen gün büyüyen ve gelişen Bilecik’te, yapılan iletişim ve doğalgaz hatları genişletme çalışmaları beraberinde birçok olumsuzluğu getiriyor. Yapılan bu zamansız çalışmalar, belediyenin geçen yıl içerisinde yapmış olduğu sıcak asfaltların kesilmesine neden oluyor. Bu uygulama sonucunda ise bir yıl önceden yapılan yeni yolların, gerçekleştirilen kesilme ve yarılmalarla deforme olup, yağışların asfalt altına girerek, asfaltın bozulması sonucunu doğuruyor. Sonradan, zamansız olarak kesilen asfaltın altında bulunan toprak ve kumun yağış ile taşınarak mazgalları tıkanması sonucunda ise son zamanda şehri etkisi altına alan yoğun yağışların sel baskınlarını ortaya çıkarıyor.
Bilecik Belediyesi ve kurumlar arasındaki çalışma sözleşmelerine rağmen, zamanında yapılmayan çalışmalar sonucu yollardaki oluşan hasarlar, Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yama çalışmalarıyla gideriliyor.
Ayrıca, merkez Bahçelievler mahallesinde yapılan iletişim ve doğalgaz çalışmalarında sokaklar trafiğe kapanırken, sürücüler bu duruma tepki gösteriyor.
BİZE ULAŞIN