Ortak İftar Coşkusu Yeni Mahalle’de Yaşandı

Ortak İftar Coşkusu Yeni Mahalle’de Yaşandı
Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Yeni Mahalle’de düzenlenen iftar yemeğine katılarak iftarını mahalle sakinleri ile birlikte yaptı.
Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen “9 Mahallede 9 İftar Yemeği” programı kapsamında Yeni Mahalle’de düzenlenen iftar yemeğine katılım oldukça yoğun olurken vatandaşlar iftar öncesi alanı erkenden doldurdu. İftar saatini masalarda hazır bir şekilde bekleyen mahalle sakinleri ramazan coşkusunu ilahi grubunun ilahileri ile yaşadı. Şeyh Şamil Parkı’nın üst kısmında bulunan cadde üzerinde yapılan iftar yemeği öncesi alana gelen Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve eşi vatandaşlarla selamlaşarak Ramazanlarının hayırlı olmasını diledi.
Belediye Personeli tarafından yapılan yemek dağıtımının ardından dualar edilerek hep birlikte iftar yapıldı. İftar yemeğinin ardından mahalle sakinlerine hitaben kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Fatih Bakıcı “6. Mahalle iftarımızı kendi mahallemde, Yeni Mahalle’de sizlerle birlikte gerçekleştiriyoruz. Biz en başından beri vatandaşlarla birlikte olalım, ramazan ayını eskisi gibi yaşayalım istedik. Çok şükür bunu da gerçekleştirebildik” diyerek mahalle iftarlarında vatandaşlarla birlikte iftar yapmanın verdiği mutluluğu dile getirdi. Bu ramazan ayında dünyanın bir çok yerinde sıkıntı çeken insanlar olduğunu ve bunların Türkiye’den medet umduğunu belirten Başkan Bakıcı bereketin esası olan ramazan ayında şükretmeyi bilerek ve ramazan ayını bunlar doğrultusunda en güzel şekilde yaşamak gerektiğini söyledi. Ayrıca ramazandan sonra geçen yıl Çanakkale’ye düzenlenen gezilerin bu yıl Bursa’ya yapıldığını ve başta yaşlı vatandaşlarımız olmak üzere isteyen tüm vatandaşlarımızın kayıtlarını yaptırarak bu gezilere katılabileceğini söyledi.
Son olarak “birlikte daha nice ramazanlarda böyle programlarda buluşmak dileğiyle Ramazanınız Mübarek olsun” diyen Başkan Bakıcı konuşmasının ardından çocuklara pamuk şeker dağıttı.
BİZE ULAŞIN