Mukabeleler Hatim İle Taçlandı

Mukabeleler Hatim İle Taçlandı

  • Bilecik
  • Pazartesi 13.07.2015 18:38
Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, Bilecik Belediyesi tarafından 4 yıldır Ramazan ayı boyunca düzenlenen mukabele programı kapsamında Kur’an-ı Kerim okuyan mahalle sakinleri ile bir araya geldi.
Belediye Başkanı Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, Bilecik Belediyesi tarafından 7 noktada düzenlenen; 5 mahalle konağı, Kültür Kongre Merkezi ve Atatürk Okulu’nda gerçekleştirilen ve yaklaşık 500 mahalle sakininin katıldığı mukabele programı hatim etkinliğine katıldı. Bilecik’teki bütün mahallelerde güzel ve anlamlı bir hizmet yapıldığına dikkat çeken Belediye Başkanı Selim Yağcı, mahalle sakinlerinin mukabele programlarına katılmalarından dolayı teşekkür etti.
Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen birbirinden güzel hizmet ile Ramazan ayının dolu ve verimli bir şekilde geçtiğini dile getiren Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Gerçekleştirilen çalışmada emeği geçen Mezarlıklar Müdürlüğümüze, Gassal Fatma Yılmaz’a ve bütün mahallelerde eğitim veren hocalarımız ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’müze çok teşekkür ediyorum” dedi.
’’VATANDAŞIMIZ BİZDEN NE İSTEDİYSE YAPMAYA ÇALIŞTIK’’
Belediye Başkanı Selim Yağcı, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, Bilecik Belediyesinin gelen bütün talepleri yerine getirmeye çalıştıklarını belirterek şunları söyledi.
’’Öncelikle bütün hemşehrilerimizin ve İslam aleminin Ramazan’ı Şeriflerini tebrik ediyorum. Cenabı Allah, bizleri Ramazan Bayramına sağlık ve mutluluk içinde kavuştursun. Bilecik Belediyesi tarafından gerçekten güzel bir çalışma yapılıyor. 12 yıl önce siz değerli halkımızın teveccühüyle göreve geldik. Göreve geldiğimizden bu yana vatandaşlarımızın ne tür talebi varsa onu yerine getirmeye çalıştık. Gençlerimiz bizden spor alanları istedi, bunu yaptık. Çocuklarımız bizden park ve oyun alanları istedi, şehrimizin her noktasında 100 aşkın park ve oyun grubunu hizmetine sunduk. Hemşehrilerimiz bizlerden, rahat ve güzel şekilde ulaşımların sağlamak için yol ve alt yapı istediler. Çok şükür şehrimize, bu anlamda güzel bir çalışma gerçekleştirdik. Diğer yandan vatandaşlarımız ve mahalle sakinlerimizin birlik ve beraberliğini, kardeşlik ve komşuluk ilişkilerini geliştirme adına mahalle konakları yaptık. Bunları yapmaya ve geliştirmeye de devam edeceğiz’’ dedi.
’’MEKANLARA ANLAM KAZANDIRDIĞINIZ İÇİN HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM’’
Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen hizmetlerin ve yapılan mekanların, kullanılması ile anlam bulduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şöyle devam etti:
’’Ben bizlere güvenerek, bu güzel hizmeti alma adına böyle mekanları doldurduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Hele ki böyle güzel ve mübarek zaman dilimlerinde bütün mahalle konaklarımız da Kur’anı Kerim’in okunması çok daha ayrı ve önemli bir husus. Sizler böyle güzel mekanlarda Allah’ın kelamı Kur’an-ı Kerim’i okumakla büyük bir sevap kazanıyorsunuz ve bizleri de İnşallah bu sevaba ortak ediyorsunuz. Gerçekten bu tür mekanların böyle hizmetlere vasıta olması bizleri de son derece memnun ediyor. Sizlerin bu katılımı ile bu mekanlar anlam bulur. Lütfen bizleri de dualarınızda unutmayı.”
’’DUALARIMIZDA İSLAM VE GÖNÜL COĞRAFYASINDAKİ KARDEŞLERİMİZE YER VERELİM’’
Güzel ve her türlü imkanın olduğu bir şehir ve ülkede yaşadıklarını hatırlatan Belediye Başkanı Selim Yağcı, sözlerini şöyle son verdi.
’’Değerli kardeşlerim, gerçekten bizler şehir ve ülke olarak güzel imkanlar içindeyiz. Ramazan ayının tüm güzelliklerini hep birlikte yaşıyoruz. Bu talebimi her yerde ve her fırsatta dile getiriyorum. Bizim en büyük gücümüz, birlik ve beraberliğimizdir. Bu birlik ve beraberliğin bozulmaması için elimizden geleni yapmalıyız. İnsan, hiçbir zaman hatasız olmaz. Lütfen birbirimizin hatasını hoş görelim ve onun düzeltilmesine ilişkin güzel şekilde davranış gösterelim. Birlik ve beraberlik çok önemlidir diyoruz. Çünkü etrafımızdaki komşu ülkeleri görüyoruz. Bir Suriye, bir Irak, bir Mısır’a şöyle bir baktığımızda birlik ve beraberliklerini muhafaza edemediklerinden dolayı savaş ve sıkıntı içindeler. Yine aynı şekilde güçlerini muhafaza edemedikleri için Doğu Türkistan ve Uygur Türklerine yapılan zulmü görüyoruz. İçinde bulunduğumuz güzel nimetler için şükretmekle birlikte lütfen o kardeşlerimize de dua edelim. Onların da bayrama huzur, sükun ve barış içinde girmeleri için Cenabı Allah’a dua edelim.’’
Belediye Başkanı Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı ziyaretlerinde, mahalle konaklarındaki kadınlara birer hediye taktim etti. Belediye Başkanı Selim Yağcı, ziyaretinde ayrıca mahalle sakinlerinin, mahalleler hakkındaki görüş ve taleplerini dinledi.
BİZE ULAŞIN