Bingöl’de Ramazan Hazırlıkları

Bingöl’de Ramazan Hazırlıkları
Bingöl İl Müftüsü Mecit Can, Ramazan ayı öncesi yapılan hazırlıklar hakkında bilgi verdi. Can, ’Vakit iyilik vakti bu Ramazan ve her zaman’ temasıyla Bingöl’de bulunan mülteci aileler tespit edilerek maddi yardım yapılacağını söyledi.
Ramazan ayı münasebetiyle tüm cami ve mescitlerin temizlik ve bakımı yapıldığını kaydeden Can, tüm camilerin ses sistemleri elden geçirildiğini ifade etti. Can, "İlimiz merkez belediye pasajı mescidinde ramazan ayı boyunca hatim ile teravih namazı kıldırılacaktır. Ramazan ayı boyunca müftülüğümüz vaizleri ve Kur’an Kursu öğreticileri tarafında Radyo Azelya’da hafta içi her gün saat 11.00 ile 12.00 arasında İftara doğru programı düzenlenecektir. Tüm cami ve Kur’an kurslarımızda öğle namazını müteakip mukabele okunacaktır. Müftülüğümüz ve TDV Bingöl Şubesi işbirliği ile sevgi ve çocuk evlerinde kalan çocuklara 26 Haziran 2015 tarihinde iftar yemeği verilecektir. Müftülüğümüz ve TDV Bingöl Şubesi işbirliği ile Ramazan ayının son günü tüm personelimize İftar Yemeği verilecektir" dedi.
Ramazan ayında ’Vakit iyilik vakti bu Ramazan ve her zaman’ temasıyla mülteci aileler tespit edilerek, müftülük ve TDV vakfı Bingöl Şubesi işbirliğiyle maddi yardım yapılacağını belirten Can, şunları söyledi:
"Ramazan ayı boyunca öğlen ve teravih namazı öncesi bütün camilerimizde vaaz ve irşad hizmetleri devam edilecektir. Kadir Gecesi’nde Ulu Cami ve Selahattin Eyyubi Cami sabaha kadar açık bulundurulacaktır. Ramazan ayının son 10 gününde Dere-Kasaran Cami itikaf için açık bulundurulacaktır. Ramazan ayı içerisinde İl Müftülüğü’müzün başkanlığında oluşturulacak ekipler tarafından ilimizde bulunan ceza ve tutuk evi, hastaneler, şehit ailesi ve gaziler, yetiştirme yurdu ve sevgi evlerine ziyaretlerde bulunulacaktır."
BİZE ULAŞIN