Bitlis İHH İnsani Yardım Derneğinden Yetim Ve Fakir Çocuklar Yararına İftar Yemeği

Bitlis İHH İnsani Yardım Derneğinden Yetim Ve Fakir Çocuklar Yararına İftar Yemeği
İnsani Yardım Derneği (İHH) Bitlis Kadın Kolları tarafından Bitlis ve ilçelerinde bulunan yetim ve yardıma muhtaç çocuklar yararına iftar programı düzenledi.
Ramazan 2015 çalışmalarına ‘Kardeşçe Paylaşalım Vakit Ramazan’ sloganıyla start veren İHH Bitlis derneği, her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da iftar sofraları kurmaya, yetim ve yardıma muhtaç çocukların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bu kapsamda İHH Bitlis Kadın Kolları ekibi, Tatvan ilçesinde verdikleri iftar yemeğinden elde edilen gelirle il genelindeki yetim ve yardıma muhtaç çocuğa yardım eli uzatacak. Ramazan çalışmaları kapsamında birçok çalışma yürüttüklerini belirten İHH Bitlis Derneği Başkanı Muzaffer Taşcan, “Bu kapsamda bu gün derneğimiz kadın kolları tarafından Bitlis ve ilçelerinde bulunan yetim ve yardıma muhtaç çocuklarımıza yardım amaçlı iftar yemeği verildi. Verilen iftar yemeğinden elde edilen gelir ile bu mübarek Ramazan ayında bu çocukların bir nebze olsun yüzlerinin gülmesine vesile olunacak” dedi.
Bitlis İHH olarak iftar yemeklerinin yanı sıra yardım amaçlı farklı çalışmalarının da olduğunu kaydeden Taşcan, “Bu yılki çalışmalarımıza ‘Kardeşçe Paylaşalım Vakit Ramazan’ sloganıyla start verdik. Bu kapsamda yardıma muhtaç ailelere yardım eli uzatmak isteyen hayırseverimiz için paketler hazırladık. Örneğin; bu yıl bir aile için içerisinde gıda malzemeleri olan bir kumanya paketini 80 TL, bir yetim giydirme paketini 80 TL olarak belirledik. Bunun yanında yine derneğimize yapılacak olan zekat ve bağışları kabul ederek, yer yüzünde ki yardıma muhtaç kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Bu anlamda “Kardeşçe paylaşalım, vakit Ramazan” sloganımıza ve bu yardım kampanyalarına destek sunmak isteyen hayırseverlerimiz bağışlarını derneğimizin Kuvettürk Bankası Tatvan şubesinde ki “13131313” nolu hesap numaramıza yada TR05 0020 5000 0131 3131 3000 01 nolu IBAN hesabımıza yatırabilirler. Ben bu vesile ile şimdiden hayırsever kardeşlerimizin yaptığı ve yapacağı bağışların kabul olmasını diliyor ve kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN