Ankara-iran Treninde Bomba Paniği

Ankara-iran Treninde Bomba Paniği
İran seferini yapan yolcu treni, yapılan bomba ihbarı üzerine Bitlis’te durduruldu. Trende patlayıcıya rastlanmazken, yolcuların tahliye edildiği bölgede bulunan kara mayını imha edildi.
Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, jandarma ekipleri saat 15.30 sıralarında yabancı uyruklu 172 yolcusu ile Ankara-İran seferini gerçekleştiren Transasya 11512 sayılı trende patlayıcı madde bulunduğu ihbarı üzerine hemen harekete geçti. Tren Bitlis Rahova istasyonunda durdurularak yolcular tahliye edildi. Ardından da trende kapsamlı bir arama yapıldı. Yapılan aramalarda herhangi bir patlayıcıya rastlanmazken, yolcuların alındıkları bölgede ise kara mayını bulundu. İranlı bir yolcunun tesadüfen fark ettiği Alman tipi kara mayını için olay yerine bomba uzmanı ekipler sevk edildi.
Alınan çevre güvenliği ve yolcular bölgeden uzaklaştırıldıktan sonra mayın yerinde patlatılarak imha edildi. Yolcular burada alınan tedbirler ve aramaların ardından minibüslere bindirilerek Tatvan garına gönderildi. Adli işlemlerin gerçekleştirilmesinin ardından yolcuların trenle İran’a gönderilecekleri belirtildi.
BİZE ULAŞIN