İzzet Baysal Vakfı, Okul Birincisi Lise Öğrencilerini Ödüllendirdi

İzzet Baysal Vakfı, Okul Birincisi Lise Öğrencilerini Ödüllendirdi
Bolu’da her yıl lise birincilerine ödül dağıtmayı geleneksel hale getiren İzzet Baysal Vakfı tarafından bu yıl da 29’uncusu düzenlenen tören ile 2014-2015 eğitim-öğretim yılında okullarından birincilikle mezun olan öğrencilere takdirname ve hediye verildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Vali Yardımcısı Ömer Eru, İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti üyeleri,daire müdürleri, okul müdürleri. Bolu Merkez ve İlçelerdeki liselerin birinci olan öğrencileri ve aileleri katıldı.
İlk konuşmayı yapan İzzet Baysal Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Yaman, vakıf tarafından yapılan 29’uncu ödül törenini düzenlemekten mutlu olduklarını kaydederek, "Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin bu başarılarının üniversite sınavında ve üniversite’de de devam etmesini diliyorum" diyerek İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’ın göndermiş olduğu mesajı okudu.
İzzet Baysal Vakfı adına konuşma yapan Vakıf Mütevelli Heyeti Üyesi Şerafettin Erbayram ise yaptığı konuşmasında Merhum Hayırsever İzzet Baysal ile olan anılarını anlatarak, "İzzet Baysal Vakfı tarafından 400 trilyon harcanarak 137 eser yapılmasıyla İzzet Baysal’ın hayırseverliği Boluluların bilincine yerleşmiştir" dedi.
Konuşmasına“Bolu’ya çok değerli bir miras bırakan ve bu mirasın önemini her geçen gün daha iyi kavradığımız değerli büyüğümüz İzzet Baysal’ı rahmet ve minnetle anıyorum.” diyerek başlayan Bolu Valisi Aydın Baruş “ İzzet Baysal, insanlar için faydalı olanı ortaya çıkarmak ve bunu miras gelecek nesillere emanet etme mirasını bizlere bıraktı. İzzet Baysal ismi Bolu’nun her tarafında ve öğrencilerimizin hepsinin hafızasında yaşıyor. Çünkü onun bırakmış olduğu Vakfın Bolu’ya kazandırdığı tesislerde çocuklarımız yetişiyor, insanlarımız sağlığına kavuşuyor. Bizlerde her vesile de rahmetli İzzet Baysal’ı minnetle ve şükranla anıyoruz” dedi.
BİZE ULAŞIN