Burdur İl Müftüsü’nden Ramazan Ayı Değerlendirmesi

Burdur İl Müftüsü’nden Ramazan Ayı Değerlendirmesi
Burdur İl Müftüsü Hıdır Bayrak, Burdur’da huzurlu, bereketli ve iyiliklerle dolu bir Ramazan Ayı yaşandığını söyledi.
Burdur İl Müftüsü Hıdır Bayrak, Ramazan Ayı’nda Burdurlu vatandaşların iftar sofraları, sahur sofraları ve camideki etkinliklere büyük katılım sağladığını söyledi. Ramazan-ı Şerif ayını toplum olarak coşkuyla karşıladık ve coşkuyla bitirdik diyen Bayrak, “Ramazan günlerinin girmesi hasebiyle bizim sahurlarımız, iftarlarımız, günlerimiz ve akşamlarımız, kılmış olduğumu teravih namazlarımızla diğer aylardan, günlerden farklı bir ay yaşadık, farklı bir mevsim yaşadık ve huzurunda zirvesini yakaladık. Manevi yönden insanlarımızın huzurlu olduğu bizzat müşahede edildi. Daha önceden zaman zaman var olan aceleciliğimiz, zaman zaman sabırsızlığımız, bazen cimriliğimiz, bu ayda tamamen ortadan kalktı, huzura erdik” dedi.
GÖNÜL SOFRALARI, DOLDU, TAŞTI
Ramazan Ayı sebebiyle kamu, kurum ve kuruluşları başta olmak üzere Burdurluların iftar sofralarında buluştuğunu dile getiren Müftü Hıdır Bayrak, “Her mahallede, cami civarında ve bazı yerlerde iftarlar verildi. İftarlara büyük katılımlar oldu. Ramazan Ayı’nda 7’den 77’ye herkesin sahip çıkması ve Ramazan Ayı’nı yaşamaları sebebiyle Burdurlu kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Bizler de müftülük olarak hayır ehli kardeşlerimizi teşvik etmenin yanında, biz de dahil olduk iftarlar vererek, fakir ve fukara olan kardeşlerimizin yanında olarak, mültecilerle, engellilerle ve toplumun farklı kesiminde olan insanlarımızla olma gayreti içinde olduk” diye konuştu.
FİTRE VE ZEKATLAR VERİLDİ
Burdurluların fitre ve zekatlara büyük önem verdiğini, Müftülüğe yapılan fitre ve zekatlarında ihtiyaç sahibi vatandaşlara anında teslim edildiğini belirten Müftü Bayrak, “Mali ibadetlerini de yaptıklarını yakinen gördük ve müşahede eyledik. Bu Ramazan Ayı’nı fırsat bilerek, baş sadakasıdır, varlık sadakasıdır diye de ifade edilen fitrelerini Burdurlu kardeşlerimizin fakirlere intikal ettiğini gördük. Zaman zaman makbuz karşılığında Müftülüğe getirerek, verdikleri o fitre ve zekatlarını da biz anında ihtiyaçlı olan kardeşlerimize ulaştırma gayreti içinde olduk.”
BİZE ULAŞIN