Alman Çoban Köpekleri Nilüfer’de Yarıştı

Alman Çoban Köpekleri Nilüfer’de Yarıştı
Nilüfer Belediyesi Üçevler Spor Tesisleri hafta sonunda Alman Çoban Köpekleri Bursa Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı.
Nilüfer Belediyesi ve Alman Çoban Köpeği Irk ve Spor Derneği’nin düzenlediği "Alman Çoban Köpekleri Irk Standartları Dünya Şampiyonası’ elemeleri ve ‘Bursa Şampiyonası’ yapıldı. Hakemliğini Edgar Pertl’ın yaptığı şampiyonada çok sayıda Alman çoban köpeği dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı. Renkli görüntülere sahne olan ve farklı kategorilerde düzenlenen Bursa Şampiyonası’nda 14 Alman çoban köpeği gruplarına göre dereceye girdi.
Dünya Şampiyonası’na da Cem Bakachan’ın Diego isimli Alman çoban köpeği katılmaya hak kazandı. Bursa Şampiyonası’na Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de katıldı.
Bozbey, Nilüfer Belediyesi’nin, kentte yaşayan her canlıya karşı taşıdığı sorumluluğunun bu yarışma aracılığıyla bir kez daha gözler önüne serilmesine imkan tanındığı için Alman Çoban Köpeği Irk ve Spor Derneği’ne teşekkür etti.
Nilüfer Belediyesi’nin köpek parklarıyla, kedi evleriyle, kuş evleriyle her canlının mutluluğu için çaba gösterdiğini söyleyen Başkan Mustafa Bozbey şöyle konuştu:
“Veteriner İşleri Müdürlüğümüz, çocuklara hayvan sevgisi aşılamak için farklı organizasyonlar yapıyor. Aslında çocuklara hayvanları sevdirmek çok kolay. Asıl iş, yüreği sevgilere kapanmış yetişkinlere bunu anlatabilmekte. Yaşama hakkı “daha güçlü olanın” değil, hepimizindir. Dünyadaki her canlı, hatta doğaya ait bir taş parçası, ya da bir damla su bile korunmayı hak eder. Böyle bakabildiğimizde, yüreğimizdeki sevgi sınır tanımazsa, gözlerimizdeki dostluk bütün savaşları yenecek bir kuvvet haline gelir. Burada düzenlenen yarışmaya katılan her Alman çoban köpeği bizim bakış açımızla birincidir ve çok değerlidir. Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyorum”.
BİZE ULAŞIN