Yeni Çıkan Tehlikeli Madde Tebliği İtso Üyelerine Ayrıntılı Anlatılacak

Yeni Çıkan Tehlikeli Madde Tebliği İtso Üyelerine Ayrıntılı Anlatılacak
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası’nda (İTSO), düzenlenen seminerle oda üyelerine, 30 Haziran’da başlanacak olan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Tebliği’nin iş yerlerine getireceği yükümlülüklerini anlatacak.
İTSO Başkanı Metin Anıl, Türkiye’nin 2010 yılında imzaladığı ADR Anlaşması uyarınca, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın 22 Mayıs 2014 Tarihli Resmi Gazetede, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Tebliği yayınlandığını hatırlattı. Tebliğin uygulamasının 30 Haziran 2015 tarihinde başlayacağını vurgulayan Metin Anıl, “Üyelerimizin yeni yasal düzenleme hakkında bilgi sahibi olmaları için 30 Nisan Perşembe günü saat 14.00’de odamız konferans salonunda bir seminer düzenleyeceğiz. Semineri odamız üyesi olan Meskom Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri firmasının uzmanları ücretsiz olarak verecekler” dedi.
İnegöl’de faaliyet gösteren başta mobilya, akaryakıt, boya firmaları olmak üzere çok sayıdaki işletmenin yeni tebliğin kapsamına girdiğini söyleyen Anıl, “Tebliğde 3 bin dolayında tehlikeli madde tarif ediliyor. Dolayısıyla çok sayıda işletmeyi yakından ilgilendiren bir düzenleme başlayacak. Üyelerimiz bu çok önemli semire bekliyoruz” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN