İftar Saati Yangın Paniğe Yol Açtı

İftar Saati Yangın Paniğe Yol Açtı
Bursa’nın Orhangazi ilçesinde dün iftar saatinde bir iş yerinde çıkan yangın paniğe yol açtı.
Yangın, dün akşam saatlerinde Muradiye Mahallesi’nde, Salim ve Şenol Aydın’a ait oto aksesuar satışı yapılan bir iş yerinde meydana geldi. Elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın alevlerin bazı kimyasal maddelere de sıçraması üzerine hızla büyüdü. Vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirerek yardım istedi.
Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, iş yerine ulaşmak için Yeniköy Kavşağı’ndan geçiş yapmak istedi. Ancak iftar sebebiyle kavşaktaki köfteci dükkanının yolun büyük bir bölümünü masalarla, kalan kısmının da park halindeki araçlarla kapattığı için itfaiye araçları yoldan geçemedi. Geri dönüp, ana yoldan olay mahalline gitmek zorunda kalan ekiplerin bu kez de hortumu kısa geldi. Oto aksesuar dükkanı içinde bulunan tiner ve bazı spreylerin de ardı ardına patlaması çevrede büyük paniğe yol açtı. İş yerinin üst katında bulunan 3 katlı dairelerde de vatandaşlar hızla tahliye edildi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonrasında söndürülen yangının ardından iş yerinin tamamının küle döndüğü gözlendi.
VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ
Yangın sebebiyle bölgeye koşan mahalle sakinleri, itfaiye ekiplerinin geç kalmasında özellikle Yeniköy Kavşağı’ndaki köftecinin yol açtığını ileri sürdü. Kavşağa düzenleme yapılmasını isteyen vatandaşlar ile polis arasında da zaman zaman gergin anlar yaşandı.
BİZE ULAŞIN