Bursa Tabiat Güzellikleriyle Adından Söz Ettiriyor

Dört medeniyete ev sahipliği yapan Bursa’nın İznik ilçesi, tarihiyle olduğu kadar tabiat güzellikleriyle de adından söz ettirmeye devam ediyor.
Gönüllü Gençler Organizasyonu tarafından hazırlanan, İznik Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen projede, Türkiye başta olmak üzere Romanya, İtalya, Portekiz ve Polonya’dan 30 öğrenci tur için Bursa’ya geldi. Avrupa Birliği Bakanlığı Gençlik Merkezi Başkanlığı Ulusal Ajans tarafından kabul edilen, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İznik Belediyesi yerel ortaklığı ile desteklenen ’Ufukların Ötesinde’ (Beyond the Horizons) isimli Avrupa Birliği Projesi, İzzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleşiyor.
Bu kapsamda tarihi ve doğal güzellikleriyle İznik’i gezme fırsatı bulan öğrenciler, İznik’in 15 kilometre kuzeybatısında Samanlı dağlarının arasında yer alan Tacir Kanyonu’na yürüyüş düzenledi. Sabahın erken saatlerinde yola çıkan öğrenciler, Tacir köyüne 5 kilometre mesafede bulunan kanyonun 7 kilometrelik bölümünü gezdi. İbrahim Topuz rehberliğindeki öğrenciler kanyona hayran kalırken, Sarısu ve Kırkharman derelerin birleşiminden oluşan kanyonda 2 ile 40 metreyi bulan 236 şelale ve 64 adet havuz bulunuyor.
BİZE ULAŞIN