Huzurevi Ek Hizmet Binası Ketem’e Tahsis Ediliyor

Huzurevi Ek Hizmet Binası Ketem’e Tahsis Ediliyor
İnegöl Belediyesi Huzurevi ek hizmet binası Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi (KETEM) kurulması için Sağlık Bakanlığı’na tahsis ediliyor.
İnegöl’e gelerek Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile görüşen ve daha sonra ilgili yerde incelemeler yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ve beraberindeki heyet konuyla ilgili olumlu görüş belirtti. Huzurevi binasının bir hayırsever tarafında yapılacağını belirten Başkan Aktaş, "Bildiğiniz gibi mevcut huzurevimiz artık fiziki işlevini tamamladı. Yaklaşık 45 yıl İnegöl’ümüze hizmet eden bir yapı. Son birkaç yıldır yeni bir huzurevi yapımı konusunu yüksek sesle konuşuyoruz. Yeni Devlet hastanemizin devreye girmesiyle birlikte ilgili alana bir şehir meydanı ve belediye sarayı yapmayla ilgili bir planımız var. Hatta eski hastanenin yıkım işleminde sona doğru gelindi. Bu alana biz komple bir planlama yapmak istiyoruz. Eski hastane binaları, huzurevi ve Verem Savaş Dispanseri olan binaların olduğu alanı komple bir meydan ve belediye sarayı yapmak istiyoruz. Huzurevimizin hemen yanında yer alan ve 2007 yılında yapılan Huzurevi Ek Hizmet Binası ile 112 İstasyonu ise bu planlamanın dışında kalacak" dedi.
Burayı 15-20 gün içinde boşaltıp İl Sağlık Müdürlüğüne devretmek istediklerini ifade eden Başkan Aktaş, "Onlarda en geç 2 ay içinde yani Ağustos ayının ortaları gibi cihazlarını yerleştirip hizmet vermeye başlayacak. KETEM’le ilgili her hafta İnegöl’den Bursa’ya belediye olarak bir araç gönderiyoruz. Bu bakımdan da KETEM’in İnegöl’e konuşlanmasını çok önemsiyorum” ifadelerini kullandı.
İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ise, "İnegöl için hayırlı bir çalışmanın eşiğindeyiz. Kanser erken teşhis ve tedavi merkezi (KETEM)’in İnegöl’de konuşlanması çok güzel istişarelerde bulunduk. KETEM’in İnegöl Belediyesi Huzurevi Ek Hizmet Binasında konuşlanması ile ilgili tespitlerde bulunduk. Genel olarak güzel bir bina. Konuya olumlu bakıyoruz. En kısa zamanda yazışmalarımızı yaparak süreci başlatmak istiyoruz” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN