Mudanya Belediyesi’ndeki Zimmet Soruşturmasının Ardından Görevden Alma Depremi

Mudanya Belediyesi’ndeki Zimmet Soruşturmasının Ardından Görevden Alma Depremi
CHP’li Mudanya Belediyesi’nde geçtiğimiz yıl düzenlenen festivalde yaklaşık bir milyon liralık harcamanın ardından bakanlık müfettişlerince ortaya çıkarılan zimmet raporu ortalığı karıştırdı. Soruşturmayı yapan görevlilere yardımcı olduğu öne sürülen CHP’li meclis üyesi Metin Bağcı ise yine CHP’li Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz tarafından görevden alındı. Metin Bağcı, düzenlediği basın toplantısında, "Neden görevden alındığımın açıklanmasını istiyorum" dedi.
İddiaya göre, CHPli Başkan Yardımcısı Metin Bağcı’nın İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nde çalışan eşi Nurdan Bağcı soruşturmada aleyhte ifade verince belediye kreşine çaycı olarak sürüldü ve daha sonra belediyeden ayrıldı. Dün de CHP’li meclis üyesi olan Başkan Yardımcısı Metin Bağcı, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz tarafından görevinden alındı.
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın bir yazı ile görevden aldığı Belediye Başkan Yardımcısı Bağcı, konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Seçimlerden sonra belediyenin insan kaynakları biriminde işe alınan eşi Nurdan Bağcı ile birlikte Mudanyalı gazetecilere açıklama yapan Bağcı, “Çiğ ot yemedim ki karnım ağrısın. Neden görevden alındığımı öğrenmek istiyorum. Alma yazısında, "görülen lüzum üzerine’ ifadesi geçiyor. Bunun açıklanmasını istiyorum. Bu açıklama ile zan altında kalmaktan kurtulacağım” dedi.
Metin Bağcı, gazetecilerin, "soruşturmada eşiniz Nurdan Bağcı’nın aleyhte ifade vermesi sebep olabilir mi" sorusuna, "Benim de tahminim bu yönde" karşılığını verdi.
Metin Bağcı, meclis üyeliğinden istifa etmeyi düşünmediğini kaydederken, basın açıklaması yapmak için anlaştığı iki mekanın yapılan tehditler üzerine bunu bir saatte iptal ettiğini sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN