BTÜ, Elektrik-elektronik Mühendisliği’nde İddialı

  • Bursa
  • Pazar 12.07.2015 12:38
Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ), Doğa Bilimleri, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi (DBMMF) Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurettin Acır, Bursa ve Türkiye sanayisini destekleyecek girişimci Elektrik-Elektronik mühendisleri yetiştireceklerini söyledi.
İlk öğrencilerini bekleyen BTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü, bir yandan derslik ve laboratuvar alt yapısını hızla tamamlayarak eğitimde öncü olmayı hedefliyor. ÖSYM tercih kılavuzunda ilk defa bu yıl yer alan ve 45 öğrenci ile eğitime başlayacak olan BTÜ, DBMMF, Elektrik-Elektronik Mühendisliğini Bölümü lisans eğitimindeki iddiasını, öğrencilerine yabancı dil öğrenme imkânı sunarak devam ettiriyor. Bölüm Başkanı tarafından yapılan açıklama da bölüme yerleşmeye hak kazanan geleceğin elektrik-elektronik mühendislerinin isteklerine bağlı olarak, BTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulunda bir yıl süre ile İngilizce hazırlık sınıfında dil öğrenme fırsatına da sahip oldukları da belirtildi.
BTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurettin Acır yaptığı açıklamada, “Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümümüz, nitelikli bilimsel altyapıya, analitik düşünüp pratiğe dönüştürebilen, toplumun sorunlarına duyarlı ve çözümler üretebilen Elektrik-Elektronik Mühendisleri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bölümümüz, ülkemiz ve dünyanın ihtiyaçlarına göre hazırlanmış eğitim-öğretim planı ile 2015-2016 eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerini kabul edecektir. Mühendislik eğitiminin en önemli unsurlarından biri olan laboratuvar alt yapımızı hızla tamamlıyoruz. Bursa şehrinin, Türkiye’mizin en önde gelen sanayi şehirlerinden birisi olmasından dolayı, öğrencilerimiz aldıkları teorik bilgileri Bursa sanayisinde kolaylıkla pratiğe dönüştürecek imkânlara sahip olacaklardır. BTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği olarak ikinci sınıfını tamamlayan her bir öğrencimize bölümden atanan akademik danışmanların yanı sıra, gelişmiş sanayi kuruluşlarından Elektrik-Elektronik Mühendisi unvanlı “Sanayi Danışmanları” atayacağız. Bundan 4 yıl sonra, Bursa’da ön plana çıkan otomotivden tekstile, enerjiden makine sanayisine, elektrik tesislerinden otomasyona kadar birçok sanayi kuruluşunda alanında iddialı BTÜ’lü Elektrik-Elektronik Mühendislerini göreceğiz” şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN