Huzurevinde Buruk Bayram

Huzurevinde Buruk Bayram
İnegöl Belediyesi Huzurevi Müdürü Recep Şen, Huzurevinin kapısının herkese açık olduğunu ifade ederek, ramazan bayramında herkesi yaşlıları ziyaret etmeye davet etti.
Fırsatını bulan herkesin ramazan bayramında huzurevindeki yaşlıları ziyaret etmesini isteyen Recep Şen, “İlgiye ve şefkate en çok engelliler, yaşlı vatandaşlar ve kimsesiz çocukların ihtiyacı var. Kimsesiz çocukların ve yaşlıların sevgiyle kuşatılması gerekiyor. Onlar için her şeyden mühim olan sevginizle onları kuşatmak. Çok fazla bir şey yok. Huzurevi olarak, onların rahat etmesi için gerekli her türlü ortamı hazırlıyoruz. Sadece ve sadece ilgiye ihtiyaçları var. Onları belirli aralıklarla ziyaret eder ve gönüllerini alırsanız, inanın çok mutlu olacaklar. Huzurevinde kalan yaşlılarımız elleri dolu değil, gönülleri dolu insanların onları ziyaret etmelerini bekliyorlar. Resmi ziyaretler yerine, onların karşılarına geçip bakmak yerine yanlarına oturup, onlarla sohbet etmelerini istiyorlar. Ve bu sohbetlerde de yaşlılarımız çok mutlu oluyorlar. Burada kalan yaşlılarımızın hepsinin ayrı bir hikayesi var. Vatandaşlarımız gelsinler dedelerimizle, ninelerimizle hem sohbet etsinler, hem çay içsinler. Yaşlılarımızın tek beklentileri bu andan sonra sadece mutluluk” dedi.
Bazı insanların huzurevinin varlığından bile haberi olmadığını belirten Şen, “Bazı insanların haberi var ama gelmek istemiyorlar. Sadece bayramlarda değil, yaşlıları ziyaret etmek isteyen herkese yıl boyunca huzurevimizin kapıları sonuna kadar açık” şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN