İsmet Büyükataman: “AK Parti-chp Koalisyonu Muhtemel Gözüküyor”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ikinci görüşmelerde yeni hükümetin şekilleneceğini ifade ederek, AK Parti ile CHP koalisyonunun oluşabileceğini söyledi.
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyük Ataman, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde Bursa Valiliği’nin düzenlediği bayramlaşma programına katıldı. Burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Büyükataman, tüm Müslüman aleminin Ramazan Bayramını kutladı. Meclis başkanlığı seçiminin ardından Cumhurbaşkanının 258 milletvekiliyle birinci parti olan AK Parti Genel Başkanını hükümeti kurma görevini verdiğini hatırlatan Ataman, “Sayın Davutoğlu, önce CHP Genel Başkanını, ardından MHP’yi ve son olarak HDP’yi ziyaret etti. Koalisyon konusundaki yaklaşımlarını, siyasi partilerinin bu konuya bakışının çalışmasını yürüttü. MHP’yi ziyaretlerinde olumlu ve verimli görüşme yaptık. MHP ülkenin kargaşaya kaosa sürüklenmesini asla müsaade etmez. MHP’ye bir sorumluluk düşürse AK Parti ile koalisyon şartlarını görüşmemiz için 3 önemli hassasiyet var. Davutoğlu’nun ziyaretlerinde meseleye bakışımızı ve nerede durduğumuzu açık şekilde arz ettik” dedi.
“HÜKÜMET KURULMAZSA YAPILACAK İŞ BELLİDİR”
Koalisyon hükümetinin oluşmadığı takdirde erken seçime gidileceğini dile getiren Büyükataman, “Bir koalisyon hükümeti oluşturulamazsa yapılacak olan iş bellidir. Emaneti sahibine iade etmekten başka bir şey yoktur. Sandık önümüze konulur. Emanet millete iade edilir. Bir erken seçimle milletin yeniden iradesine müracaat edilir” diye konuştu.
“AK PARTİ-CHP KOALİSYONU MUHTEMEL GÖZÜKÜYOR”
Muhtemel AK Parti ile CHP koalisyonun yakın durduğunu ifade eden Büyükataman, “Önümüzdeki günlerde bayramdan sonra sayın Davutoğlu görüşmeler yapacağını ve netice alacaklarını söylemiştir. CHP genel başkanı ve sayın başbakanın yapmış olduğu değerlendirmelerinden görüldüğü üzere AK Parti ile CHP koalisyonu muhtemel gözüküyor. İkinci görüşmelerde bu şekillenir. Milletin beklentisi bir hükümetin kurulmasıdır. AK Parti milletin verdiği mesajı iyi okumalıdır. Öncelikli sorumluluk AK Parti’nindir. Umuyorum milletimizin beklentisine uygun, bayram sonrası uzlaşmaya dayalı koalisyon hükümeti olur” şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN