Bgc’den Kınama Ve Başsağlığı

Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen terör saldırısında 31 kişinin katledilmesi, yaklaşık 104 kişinin de yaralanması ile Adıyaman’da bir askerin şehit edilerek 2 askerin yaralanmasını kınadı.
Kınama ve başsağlığı mesajı yayımlayan GK Genel Başkanı ve BGC Başkanı Nuri Kolaylı, terörün bir insanlık suçu olduğuna dikkat çekti. Masum halka ve halkı korumakla görevli güvenlik güçlerine yönelik saldırıları kınadığını ifade eden Kolaylı, Urfa’nın Suruç ilçesindeki bombalı saldırıyı “katliam” olarak değerlendirdi. Bombalı saldırıyı gerçekleştirenlerin ve arkalarındaki karanlık güçlerin mutlaka ortaya çıkarılması gerektiğini ifade eden Nuri Kolaylı, “Acımız çok büyük. Gencecik çocuklarımız Şanlıurfa’da terörün kurbanı oldu. Diğer yandan Adıyaman’da, yine gencecik bir askerimiz teröristlerin hedefi olup şehit düştü. Kanla ve kaosla beslenen teröristlerin gerçek yüzleri bugün bütün çirkinliğiyle ortaya çıktı” dedi.
Yazılı açıklamasında saldırıları nefretle kınadığını ve lanetlediğini ifade eden Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, açıklamasını şöyle tamamladı:
“Saldırıda ölen gençlerimize ve şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve halkımıza baş sağlığı diliyorum. Toplum olarak üzerimize düşen görev, terörün arkasındaki karanlık güçleri ortaya çıkartılmak ve gerekli cezanın verilmesini sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda tüm kesimleri göreve davet ediyorum.”
BİZE ULAŞIN