(Özel Haber) Kanser Hastası Bir Senedir Hastane Koridorlarına Yatıyor

Bursa’da bir kanser hastası, kalacak yeri olmadığı için bir senedir hastane koridorlarında yatıyor.
Akciğer kanseri tedavisi gören 56 yaşındaki Süleyman Yavaş, maddi durumu el vermediği ve kalacak yeri olmadığı için bir senedir tedavi olduğu hastanelerin acil servislerinde, koridorlarında ve bahçesindeki banklarda yatıp kalkıyor. Kendisine bakacak kimsesi olmadığını belirten Yavaş, sağlık personellerinin ve çevredeki vatandaşların yardımıyla geçimini sağlıyor. Yavaş’ın ifadesine göre, 34 yaşındaki engelli oğlu da Ankara’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı bir kurumda yatılı olarak kalıyor. Yaşlı adam, yine maddi imkansızlıktan dolayı 3 aydır oğlunu görmeye gidemiyor.
Süleyman Yavaş’a yardım eden vatandaşlardan Şermin İçerler, “Bir hafta önce hastaneye geldiğimde tanıdım. Birkaç gün pansiyonda yatırdım. Ama benim maddi imkanım da yetersiz. Süleyman amcaya yardım edilmesi lazım” diye konuştu.
Akciğerinin altında iki kitle olduğunu ifade eden Süleyman Yavaş, “4 aydır ilaç tedavisi uygulanıyordu, şimdi ışın tedavisine başlandı. Ayrıca psikolojik problemlerim de var. 12 aydır hastane köşelerinde yatıyorum. Sağlık personelleri ilgileniyor. Hepsine teşekkür ediyorum. Maalesef kalacak bir yerim yok. 3 ablam var, ama üçünün de kendi aileleri, torunları var. Benimle ilgilenemiyorlar. Zaten hepsi kendi yağıyla kavruluyor, bir de benim arkamda duramıyorlar. Oğlum Seyfettin Yavaş da yüzde 100 zihin engelli. 34 yaşına girecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığın’ın kurumunda yatılı kalıyor. Onu da yaklaşık 3 aydır göremiyorum. Kurban bayramı geldi, gidemiyorum. Elim kolum bağlı kaldım burada. Annesiyle boşanalı 22 yıl oldu. Bugüne kadar evladını hiç aramadı. Oğlum 18 yıldır benden ayrı kalıyor. Emekli maaşım var ama 10 bin lira borcum olduğu için maaşım olduğu gibi oraya gidiyor” dedi.

BİZE ULAŞIN