Tuna’dan Esnaf Odalarına Ziyaret

Tuna’dan Esnaf Odalarına Ziyaret
MHP Çanakkale Milletvekili adayı İbrahim Kürşat Tuna, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ziyaret ederek birlik başkanı Mustafa Vurucu ve oda başkanlarıyla görüştü.
MHP İl Başkanı İsmet Balkan, Merkez İlçe Başkanı Hakan Pınar ve bazı partililerle birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ziyaret eden Milletvekili adayı İbrahim Kürşat Tuna’yı, birlik başkanı Mustafa Vurucu karşıladı. Vurucu, seçimlerde Tuna’ya başarılar dileyerek, “Çanakkale’de, odamıza kayıtlı 20 bin esnafımız var. Yani aileleriyle birlikte bu rakam, büyük işletmelerin toplamının istihdam ettiği işçi sayısından fazla. Eskiden mühendisler TBMM’de ilk sırayı alırdı. Şimdi Avukatlar ilk sırada, Mühendisler ikinci sırada. Biz, bizim gözümüzle gören, bizim kulağımızla duyan, bizim gibi düşünen, sesimizi duyacak, duyuracak vekiller istiyoruz. Biz, her aradığımızda ulaşabileceğimiz, her türlü sıkıntımızı derdimizi anlatabileceğimiz vekiller istiyoruz” dedi.
Birliğe bağlı oda başkanlarıyla da bir süre sohbet eden Tuna, “Benim rahmetli babam esnaftı. Çocukluğumuz Kızılay sokak da geçti. Bir çoğunuz baba dostumsunuz ve aslında gayet iyi tanışıyoruz. Esnaflığı da, esnafımızın derdini, sıkıntısını, beklentisini de çok iyi biliyorum. İnşallah bunları çözmek için yola çıkıyoruz” dedi.
BİZE ULAŞIN