AK Parti’den Seçim Değerlendirmesi

AK Parti’den Seçim Değerlendirmesi
Kesin olmayan seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından, AK Parti Çanakkale İl Başkanlığında basın toplantısı düzenlendi. AK Parti İl Başkanı Erdener Can ve milletvekili Bülent Turan, seçim sonuçlarını değerlendirdi.
AK Parti Çanakkale İl Başkanı Erdener Can, kesin olmayan sonuçlarına göre CHP’nin 2, AK Parti’nin 1, MHP’nin 1 milletvekili çıkardığını hatırlatarak, “Milletimiz en doğru kararı verecektir dedik. Bu çıkan karara da saygılıyız. Aslında kötü bir oy oranı almadık. 3 dönem iktidarda olan bir partinin bu oranı almazı hakikaten zor bir iş. Seçim sisteminin ortaya çıakrdığı bir sonuç var ki; Yüzde 10 barajını aşan HDP yaklaşık 75 milletvekili çıkarıyor.bize zararı olan bir durum. Bu seçim sisteminin adaletsizliği. İnşallah memleketimiz için hayırlı olur. Biz çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Türkiye’nin tartışmasız birinci partisi AK Parti’dir. Bir partinin 4 dönem boyunca yüzde 40’larda oy alması, dünyada az görülen bir başarıdır. Anlımız ak, başımız dik. Teknik sistem hataları gerekçesiyle, şu an aldığımız oy oranının karşılığı milletvekilini alamadığımızı görüyoruz. Bunun açıklamasını genel başkanımız, Başbakanımız yapacaktır. Hem Türkiye’ye karşı, hem Çanakkale’ye karşı bir teşekkür borcumuz var. Gönlümüz daha çoğunu arzu ederdi. Bu yeni dönemde tartışmasız birinci parti olmakla beraber, milletimizin söylediğine asla laf söylememekle beraber, ülkenin istikrarı, yatırımların devamı için isterdik ki güçlü tek parti iktidar olsun. Ancak bununla ilgili bir süreç başlayacak, öyle görünüyor. Bununla ilgili gerekli açıklamaları da genel başkanımız yapacaktır. Biz Çanakkale’de hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. İmkan bulduğumuz ölçüde. Yeni bir iddiayı ortaya koyacağız. Yeni dönemde eski vekil - yeni vekil demeden yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN