Ortaokul Öğrencilerinden Minyatür Sergisi

Ortaokul Öğrencilerinden Minyatür Sergisi
Atatürk Ortaokulu 5 ve 7. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Zamanda Yolculuk Minyatür Sergisi’nin açılışı yapıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Maarif Müfettişleri Başkanı Ömer Karabay, okul ve kurum yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla açılışı yapılan sergide, 5. ve 7. sınıf öğrencilerinin, Ebru- Kaligrafi ve Minyatür Sanatçısı öğretmenleri Bahar Yadigar Aydoğan eşliğinde yaptıkları minyatür eserler, Bahar Yadigar Aydoğan’ın minyatür, tezhip ve ebru çalışmaları ile Görsel Sanatlar Öğretmeni Ayşen Taşdemir’in iki adet minyatür eseri yer aldı. Okul Müdürü Ali Rıza Yılmaz, Bahar Yadigar Aydogan, Görsel Sanatlar Öğretmeni Ayşen Taşdemir’i ve öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş ve diğer davetliler sergiyi beğeni ile gezdiler. Sergideki eserler Atatürk Ortaokulu Okul Aile Birliği yararına satışa sunuldu. Sergiden elde edilen gelirin okulda öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrenciler ve okul eksiklerinin giderilmesi için kullanılması planlanıyor.
Atatürk Ortaokulu Teknoloji Tasarım Öğretmeni Sanatçı Bahar Yadigar Aydoğan,
minyatür sanatının tüm zorluklarına rağmen küçük ellerin de başarabileceği bir sanat olduğunu göstermek istediklerini vurgulayarak, “Bu yaş gurubunda minyatür çalışması, Çanakkale’de belki de Türkiye’de bir ilktir. Sergide benim, 8 öğrencimizin ve serginin hazırlanmasında büyük emeği olan Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Ayşen Taşdemir’in eserleri bulunmaktadır. Bizlere her konuda destek olan okul müdürümüz Ali Rıza Yılmaz’a ve katılımlarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Zülküf Memiş ve diğer davetlilere teşekkür ederim” dedi.
BİZE ULAŞIN