ÇOMÜ’de Proje Destek Birimi Kuruldu

ÇOMÜ’de Proje Destek Birimi Kuruldu
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi bünyesinde Proje Destek Birimi kuruldu. Kurulan birimle birlikte üniversitenin araştırma ve geliştirme alt yapısını güçlendirmek, üniversitede proje yapma kültürünün yerleştirilmesi, araştırma ve geliştirmeye yönelik projelerin sayısının arttırılması amaçlanıyor.
Proje Destek Birimi ile üniversitede araştırma yapan öğretim üyeleri ve öğrencilerin araştırma projelerine destek sağlayan kurumların kaynaklarından en verimli biçimde faydalanabilmelerinin önü açılacak. Ulusal ve uluslararası proje sayısının ve niteliğinin artırılması aynı zamanda üniversite ile sanayi işbirliğinin geliştirilmesi sağlanacak. Proje Destek Birimi, Üniversite ve Sanayi işbirliğini geliştirici planlamalarda bulunmanın yanı sıra sanayi kuruluşlarından ve iş dünyasından gelen istek ve öneriler kapsamında üniversitenin öğretim elemanlarını projeler hazırlamaya teşvik etmeye yönelik çalışmalarda yapacak. Destek Birimi’yle TÜBİTAK, AB, Bakanlıklar, kalkınma ajansları gibi projelere destek sağlayan kurumların desteklerinden faydalanarak proje hazırlamak isteyen akademisyenlere proje yazım ve başvuru süreçlerinde danışmanlık hizmeti verilecek. Proje Destek Birimi’nin kuruluş amaçlarında üniversite çalışanlarını ve öğrencileri proje hazırlamaya teşvik etmek de yer alıyor.
Proje Destek Birimi hakkında bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin proje mantığı ile çalışan bir üniversite olacağını belirterek “Amacımız, dört yılda her bir fakülte, yüksekokul ve meslek yüksek okulunda proje birimleri kurulmasını sağlamaktır. Böylelikle, öğretim elemanlarımız, proje ikliminde daha verimli bir üniversite ortamında çalışacaklar, hak edilen, günümüzde asıl olması gereken bilimsel desteğe kavuşacaklardır” dedi.
BİZE ULAŞIN