Çan Belediyesinden Bir Proje Daha

Çan Belediyesinden Bir Proje Daha

  • Çanakkale
  • Çarşamba 15.07.2015 13:48
Çan Belediyesi, ilçede yeni bir projenin startını verdi. Bölgenin en büyük yaşam alanı ve çocuk oyun parkı projesi için çalışmalar başladı.
Çan Belediyesi, son 6 yıldır birbirinden kıymetli, birbirinden ihtişamlı büyük, küçük birçok projeyi hayata geçirerek çok ciddi, çok maliyetli yatırımlarla Çan’ın değerine değer kattı ve katmaya da devam ediyor. Bir yılı aşkın süre önce açılışı yapılarak hizmet vermeye başlayan Termal Otel yanında bulunan, eski adıyla İsmet İnönü Parkı olarak bilinen alanda, geniş konseptli bir proje hazırlanıyor. Geçtiğimiz mayıs ayında ihalesi yapılan ve önümüzdeki eylül ayında da yapımı tamamlanıp hizmet vermeye başlaması hedeflenen alanda, cam kafeteryalardan, çocuk oyun alanlarından, düğün organizasyonlarının yapılacağı ve yeşil alanlardan oluşan oldukça geniş kompleks yapılacak.
ENGELLİ ÇOCUKLAR DA KULLANABİLECEK
Proje içerisinde yer alan, ana hatları çelik konstrüksiyondan oluşacak, dış cephesi tamamen cam şeklinde tasarlanan ve çevresinde oluşturulan teras ile 650 m2’lik bir alana cam kafeterya tesis edilecek olup şu an direklerin dikim aşaması devam ediyor. Aynı alanda yükselecek diğer bir yapı ise; yine ana hatlarının çelik konstrüksiyon şeklinde planlandığı, oturma ve sahne üstünün, asma-germe şeklinde kapatılacağı, 1000 kişilik kapasiteli, düğün ve çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapacak olan ve amfi şeklinde tasarlanan alanda da direkler tamamlanmak üzere. Proje içerisinde dikkatleri en çok çekecek olan kısım ise, çocuk oyun parkı olacak. Burada planlan çocuk oyun parkı oldukça farklı inşa edilecek. Büyük ve 4 katlı bir çocuk oyun alanı ile ayrıca en önemlisi engelli çocukların da kullanabileceği bir çocuk oyun parkına Çan’daki engelli çocuklar ilk kez kavuşmuş olacak. Bu çocuk oyun alanı yaklaşık 450 m2’lık bir alanda konuşlandırılacak.
Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Çanakkale’nin en büyük çocuk oyun parkını Çanlı çocuklara armağan etmekten mutluluk duyduklarını söyledi. Kuzu, “Bugüne dek Çan için çok şeyler yaptık ve biz yaptıkça bunların yetmediğini gördük çünkü Çanlılar yatırıma, hizmete, sosyal ve kültürel her şeye aç bırakılmış yıllarca. Dolayısıyla biz bıkmadan, yorulmadan, bu şehir için, bu şehrin geleceği için, bu şehrin çocukları için, gençleri için, yaşlıları için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Bu şehre hizmet etmek bizim davamızdır artık. İşte şu an yapmış olduğumuz projeyle de Çanakkale bölgesinde yine fark atacağız çünkü bölgenin en büyük çocuk oyun parkını Çanlı çocuklar, Çan’a gelen çocuklar kullanacak. Çanakkale’nin en büyük çocuk oyun parkını Çanlı çocuklara armağan etmekten ayrıca mutluluk duyuyorum. Yine içerisinde gerek cam kafeteryasında, gerekse amfi alanda çeşitli organizasyonların yapılacağı, ayrıca yeşil alanlarla da etrafının düzenlenmesiyle beraber, şehrin giriş noktası çok daha güzelleşmiş olacak” dedi.
BİZE ULAŞIN