Çankırı’da Mahalle İftarı Coşkusu

Çankırı’da Mahalle İftarı Coşkusu
Çankırı Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen mahalle iftarları Esentepe ile devam etti.
Belediye Başkanı İrfan Dinç, Ramazan ayının ikinci gününde Esentepe Mahallesi’ne kurulan iftar sofrasında mahalle sakinleri ile bir araya geldi. İftar yemeğine Milletvekili Hüseyin Filiz ve AK Parti İl Başkanı Celal Kaman da katıldı.
Mahalle halkı ile tek tek selamlaşan Başkan Dinç, Milletvekili Hüseyin Filiz ile birlikte büyük tencerelerin başına geçerek vatandaşlar için yemek dağıtımına yardımcı oldu.Yaklaşık bin kişinin katılımı ile gerçekleşen iftar sofrasına, yediden yetmişe birçok vatandaş yoğun ilgi gösterdi.
Mahalle sakinleri ile birlikte aynı sofrada orucunu açan Başkan Dinç, düzenledikleri mahalle iftarlarına vatandaşların büyük ilgi göstermelerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek Çankırı olarak Ramazan ayına bu yıl da iyi başladıklarını ifade etti. Birlik ve beraberlik vurgusu yapan İrfan Dinç, Ramazan ayının hoşgörü, kardeşlik, paylaşım için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.
Dinç, Müslüman ve mağdur ülkeler açısından dünyada zor günlerin yaşandığına da işaret ederek, Ramazan ayının birleştirici ve bütünleyici maneviyatından tüm ümmetin fayda görmesi istediğini dile getirdi.
Başkan Dinç, iftar yemeğinin ardından birkaç ay önce halkın hizmetine sunulan ve bünyesinde açılan kurslarla Esentepe halkına yeni bir sosyal yaşam alanı oluşturan Esentepe Kültür Merkezi’nde vatandaşlar ile birlikte sohbet etti.
BİZE ULAŞIN