Sungurlu’da Dereler Islah Edilecek

Sungurlu’da Dereler Islah Edilecek
Çorum’un Sungurlu ilçesi Diçayı, Akçay ve Budaközü derelerinin ıslahını kapsayan ve mevcut bazı köprülerin yenilenmesi işlerinin ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı. İhaleyi kazanan firma ve DSİ yetkilileri Sungurlu’ya gelerek Belediye ekipleriyle birlikte saha çalışmalarına başladı.
Çalışmaları yerinde inceleyen Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “İlçe merkezi dereleri ıslahı plan ve proje yapımı iş teslimi bugün DSİ 5. Bölge Müdürlüğü ve yüklenici firma Su Teknik Mühendislik tarafından yapıldı. Proje kapsamında 12 kilometre dere ıslahı yapılacaktır” dedi.
Proje kapsamında, dere yataklarının temizlenmesinin yanı sıra zeminlerinin betonla kaplanacağı, kenarlarına koruma duvarları ve bu duvarların üstüne korkulukların yapılacağını söyleyen Başkan Şahiner, “Derelerin ıslahı ilçemizin olmazsa olmazlarındandı. Sungurlu Belediyesi olarak ilçemiz için yapılacak tüm çalışmalara katkı sunmaya devam ediyoruz” diye konuştu.
Derelerin ıslah çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ilçeye güzel bir görüntü sağlanması planlanıyor diyen Başkan Şahiner, “İlçemizde bulunan derelerin ıslahı ve köprü yapımı konusunda bizlere büyük destek veren hemşerimiz Orman Su İşleri Müsteşarı Lütfi Akçaya teşekkür ederim” dedi.
BİZE ULAŞIN