Ceritoğlu’ndan, Özbek Büyükelçiye İlginç Öneri

Ceritoğlu’ndan, Özbek Büyükelçiye İlginç Öneri
AK Parti Çorum milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Keçiören Belediyesinin 6. Uluslararası Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği Özbek gecesine katıldı.
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın ev sahipliğindeki programa Özbekistan Büyükelçisi Ulfat Kadyrov, AK Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu ve Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ile davetliler katıldı.
Gecede bir konuşma yapan Özbekistan Büyükelçisi Ulfat Kadyrov, Türkiye’nin örnek bir ülke olduğunu belirterek, “Türkiye ve Özbekistan’ın ileride de aynı kardeşlik ve dostluk yolunda gideceğine inanıyorum. Sizler gibi dostlarımızın yüreğinden sıcaklık yayılıyor. Allah sizden razı olsun, evlerinizde sağlık olsun. Keçiören’de kendimizi çok rahat hissediyoruz, çünkü kardeşlerimizin arasındayız” dedi.
ÖZBEK PİLAVININ PİRİNCİNİ ÇORUM’DAN VERELİM
Özbek gecesi Kültür Evi’nin açılışı ile başlarken, Kültür Evi’nde vatandaşlara ünlü Özbek Pilavı ikram edildi. Pilav ikramı sırasında AK Parti Çorum milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt’un Özbek büyükelçi arasındaki diyalog dikkat çekti.
Büyükelçi Kadyrov’a dünyaca ünlü Özbek pilavının bir eksiğinin olduğunu dile getiren Ceritoğlu, “Pilavın pirincini Çorum’dan verelim inanın lezzetine lezzet katar” sözleri iki arasında gülüşmelere neden oldu.
Özbekistan halk oyunları ekibi hareketli gösterileri ile izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Özbek sanatçının söylediği şarkılar eşliğinde gösteriler yapan ekip, hem renkli kostümleri hem de ilginç figürleri ile tavus kuşlarını taklit ettiler. Özbek sanatçının söylediği Türkçe şarkı da izleyenlerden büyük alkış alırken, ekip üyeleri bir ara sahneden alana inerek ellerindeki sepetlerde yer alan kuruyemişi vatandaşlara ikram ettiler.
BİZE ULAŞIN