İskilip’te Ramazan Etkinlikleri

İskilip’te Ramazan Etkinlikleri
İskilip Belediyesi tarafında İlçe halkı için tertiplenen Ramazan Etkinlikleri Başladı
İskilip Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle Ramazan ayı ilçede dolu dolu kutlanıyor. Ramazan etkinliklerinin ilk günü çeşitli yarışmalar, Karagöz-Hacivat, kuklalar, ateş gösterileri, ilahı gurubu, semazenler gösterileri ile başladı. Etkinliklerin gündüz bölümünde belediye tarafından özel olarak bastırılan balonlar, palyaçolar eşliğinde mahalleler tek tek gezilerek çocuklara dağıtıldı. Aynı zamanda belediye tarafından gezdirilen anons araçları ile vatandaşlar bilgilendirilerek etkinliklere davet edildi.
Ramazan etkinliklerinin akşam bölümünde düzenlenen çeşitli yarışmalarla çocuklar anne babaları ile güzel bir Ramazan akşamı yaşadı.
Gecede kısa bir konuşma yapan belediye başkanı Recep Çatma, 11 ayın sultanı Mübarek Ramazan ayını tüm ilçe halkı ile birlikte coşku ile karşıladıklarını, Şehri Ramazan etkinlikleriyle unutulmaya yüz tutan kültürümüzü gençlerimize yaşatmak ve vatandaşlarımıza da hatırlatmak istediklerini kaydetti.
Çatma, Ramazan etkinliğinin gerçekleşmesinde büyük emeği olan Serdar Serbest’e de şahsı ve İskilip halkı adına teşekkür etti.
Ramazan etkinlikleri bu akşam sahnelenecek sürpriz gösterilerle devam edecek.
BİZE ULAŞIN