Nermin kadınlığının keyfini sürüyor

  1. Haberler
  2. Cumartesi Sabah
Cuma 11.12.2010 ABONE OL
- Bir yazarla birlikte olmak nasıl bir duygu? Çünkü Nermin Bezmen, içinde çok fazla duygu besleyen bir kadın...
- Nermin inişli çıkışlı bir kadın değil. Çizgisi çok net belli olan biri. Duyguları çok yoğun ve duygularını çok iyi yaşıyor. O huyunu çok beğeniyorum. Birçok kadın kadınlığının keyfini sürmez. Kadınlığı bir zaaf gibi görür çoğu; sürekli bunun aksinin ispatı için uğraşır.

- Ne demek kadınlığından keyif almak, açar mısınız?
- Fiziken narin olmanın bir zaaf olmadığını kabul eden, bunun aksini ispat etmek için karşısındakine hayatı zorlaştırmayan, elindeki her şeyi şıklaştırabilen biri. Yani bir tabak hazırlarken bile, balkondan iki yaprak koparır, onu peynir tabağına yatak yapar, peynir tabağını ziyafet tabağına çevirir. Keyifle yaşayan bir insan.

- Bunlar mı etkiliyor sizi?
- Son zamanlarda kadınların çoğu erkek gibi yürümeye başladı. Otururken, kalkarken, konuşurken erkek gibiler. Çok garip bir lisan gelişti kadınlar arasında. Bakıyorsunuz dünya güzeli kızlar, nesil çok güzel fiziken. Ama kişilikleri yok. Bir oturuyor, sanki erkek çocuğu kendini koltuğa bırakıyor, bir konuşuyor, 'Bu kadar güzel bir insan nasıl böyle konuşuyor?' diyorsunuz. Nermin tamamen bir kadın. Ben böyle kadınlardan hoşlanıyorum.

- Nasıl vakit geçiriyorsunuz?
- Sohbet ediyoruz, tartışıyoruz, fikirlerimiz birbirine çok yakın. O romanlarını yazıyor. Ben de bir senaryo üzerinde çalışıyorum. Ben yazıyorum, o üzerinde editör gibi düzenlemeler yapıyor. Ben zar zor mektup yazan bir insandım, şimdi senaryo yazmaya çalışıyorum.

BUGÜN NELER OLDU