Cep telefonuna bağımlıyım

  1. Haberler
  2. Cumartesi Sabah
Cuma 18.12.2010 ABONE OL
- Cep telefonu yaşamınızda ne kadar yer tutuyor?
- Setlerde asla taşınmıyor, konuşulmuyor. Ama onun dışında gece, gündüz konuşuluyor. 24 saatlik bir bağımlılık var. Bence herkesin hayatında böyle.

- Teknolojiye meraklı mısınız?
- Son sisteme kadar takip ediyorum. Çünkü bir kaşıntı var. Yeni bir model çıkıyor, 'Boşver,' diyorsun, dört saat sonra fikrin değişiyor. Telefon ciddi bağımlılık yapmış durumda. Fransa'da da gördüğüm kadarıyla öyle. Tezgâhtarlar müşteri varken bile konuşuyor. Eskiden 'Ben geliyorum,' dedikten sonra kapatılırdı. Şimdi tarifeler ucuzladı ya herkes saatlerce konuşuyor.

- Vodafone reklamlarına başlarken işin Paris'e kadar uzanacağını tahmin eder miydiniz?

- Hayır. Dün bir tiyatro salonunda soyunduk, oradan birçok aktör gelip geçmiş. Biz işimizi yapıyoruz, kimseyle muhattap olmuyoruz. Bir de 'Fransızlarla kavga etti,' diye çıkmasın ismimiz (gülüyor). Ama burada birkaç kişiyi dövmek isterdiniz, değil mi? Doğruyu söyleyin.

- Stres kontrolü diye bir şey var, size de tavsiye ederim...
- Ama bir ayakkabı baktık, inanın 45 dakika beklettiler. Ben 45 dakikada ailemi dizerim, ailemi. Çocuktan başlarım, dedeye kadar herkes alışveriş yapar.

- Ayakkabıcı anlayamadı mı ne istediğinizi?
- Hay dilimi ısırsaydım, '42 buçuğu var mı?' diye sordum, keşke istemeseydim. Gelmedi, öldürüyordum orada. Her yerde sıra var. Notre Dame'a gidelim dedik, sıra. Yemek yiyeceğiz, bonfile ya, yarım saat bekliyorsun. Eve gidince 10 kilo alacağım hemen.

BUGÜN NELER OLDU