Varis ve şeker var, sinir de...

Cuma 18.12.2010
Güncelleme: Cumartesi 18.12.2010
ABONE OL
- Sizinle röportaja çekindim doğrusu, hakkınızdaki iki haberden birinde asabiyet gösterdiğinize dair açıklamalar var. Nedir bu asabiyetin kaynağı?
- Ben Vodafone reklamlarına başladığımdan beri hep şikâyet edilen taraf oldum. Bizim işimizde stres ön planda. Bir şey bulursun, onu devam ettirmesi zordur. Ona kafa yorarsın, diğer tarafta kamera hazırdır, kımıldayamazsın. Metreyle olduğun yerin ölçüsünü alırlar. Kardeşim varis var, şeker var, ayakların altında sıkışma var, gelmişiz 40 yaşına. Türk Malı'na haftada üç gün gidiyoruz, saatlerce bekliyoruz, bazen beni de bekliyorlar. Aramızdaki küçük bir kırgınlık, o kadar büyütülüyor ki. Sokaktaki insanlar bile soruyor, 'Binnur Hanım'la kavga mı ediyorsunuz?' diye. Sekiz aydır çalışıyoruz, sekizinci ayda evli barklı insanlar bile kavga ediyor.

- Reklamlar 39 bölüm çekilmiş. Sanki dizi gibi...
- Hikâyesi sevimli. Sürekli o firmayı baltalamayı çalışan adamın hikâyesi. Dünyada başka örneği var mı bilmiyorum, ama bu konsept çok iyi. Sürekli iğneleyici. Bu çok güzel, çünkü mizahı devam eder bunun, sonsuz.

- 'Reyting ve gişe garantili bir oyuncu,' olarak tanınmak yük olmaya da başladı mı sizin için? Başarısız olmak korkutur mu bu saatten sonra?
- Tabii. En önemli şey, gişe. Beni herhalde kahreden o olur.

- Şener Şen, onunla bir filmde oynama hayalinizi söyledikten sonra sizi aramadı mı?
- Hayır. Çok büyük hayranıyım. 'Kısmet,' diyorum. Şener Ağabey'i çok seviyorum, bütün eski işlerinin takipçisiyim, hepsi evimde, arşivimde var. Muhsin Bey'den Züğürt Ağa'ya kadar. Türkiye'de tek sevdiğim sanatçı. Düşünebiliyor musunuz, bir oyuncu var, 18 yaşındayken sizi güldürüyor, heyecanlandırıyor. 40 yaşına geliyorsunuz hâlâ aynı şeyi söyleyebiliyorsanız, hakikaten çok önemli şey onun yaptığı. Şener Ağabey bana 'Sinema, tiyatro yap. Televizyona çok iş yapma,' demişti.

- Tiyatroyu biraz ihmal etmiyor musunuz?
- Küçük bir salonda oynasan laf ederler, büyük salona girsen, iddialı olur, laf ederler. Tiyatroyu, ileride kendi yerim olursa, yaparım. Tiyatro için her şeyi bırakabilirim.

- Adı da 'Şafak Sezer Tiyatrosu' mu olur?
- İsim koyar mıyım, bilmiyorum. 'Şener Şen Tiyatrosu' daha iyi...

- Okan Bayülgen'le de bir film projeniz var mı?
- Hayır, ama ben çok vefalıyımdır, onunla güzel bir şey yapmak istiyorum. Okan Ağabey'in sayesinde kapılarımız açıldı. Ama asıl Müjdat Gezen'in...