DVD ekranı

  1. Haberler
  2. Cumartesi Sabah
Cuma 25.12.2010 ABONE OL
Inhale / Nefes Nefese (D Home)
Film: **** Ekstralar: Yok imdb notu: 6.9
İzlanda'nın 'wunderkind'i (dahi) Baltasar Kormakur'dan gelen bu sıkı gerilim, bir yönetmenin yıldıza dönüşmesinin de simgesi. Los Angeles bölge savcısı Paul Stanton'ın küçük kızı Chloe, ender bir hastalıkla cebelleşir. Paul ve eşi Diane ona iki ciğer bulmak için her kırmızı çizgiyi aşmaya karar verirler. Yolları Meksika'nın sınır kenti, belalı Tijuana'ya uzanır. Bu noktadan itibaren adına yakışır bir ölüm kalım mücadelesi başlayacaktır. Hararetle önerilir.

The Girl with the Dragon Tattoo / Ejderha Dövmeli Kız (Tiglon)
Film: *** Ekstralar: ** imdb notu: 7.7
Stieg Larsson'un üçlemesi tamamen filme uyarlanmış durumda. Bu ilki. En önemli mesele romana hakkını vermektir. Bunda pek çok unsur yerli yerine oturuyor. Kurgu sağlam, dil akıcı. Noomi Rapace, kendine has bir Lisbeth karakteri üretmiş, ama çok da rahatsız edici değil. Esas problem, maalesef oyunculuktan nasibini almamış Michael Nyqvist'in, editör Mikael rolüne hiç uymaması. Buna aldırmazsanız başka sıkıntı olmadığını söyleyebiliriz.

Knight and Day / Gece ve Gündüz (Tiglon)
Film: *** Ekstralar: ** imdb notu: 6.5
Cop Land kusursuzdu. Walk the Line ve 3:10 to Yuma'ya da diyecek yoktu. Yönetmen James Mangold bu filmle Hollywood'a teslim bayrağını iyice çekmiş oluyor. Ama o ayrı. Çünkü aslında, Tom Cruise ve Cameron Diaz'ı buluşturan 'serüven'de tüm sinematografik ustalığını da gösteriyor. Ölüm fermanı yemiş bir CIA ajanıyla şaşkın bir kızcağızın "Hadi bu aradan da kaçalım!" tarzındaki hikâyesinde, kim ne derse desin, zekâ ürünü bir 'iş'in lezzeti var. Tam seyirlik.

Vittorio de Sica / DVD Box (A&E Film)
Filmler: **** ***** **** Ekstralar: ***
İtalyan ve dünya sinemasına şekil verenlerden De Sica'nın klasiklerine peşpeşe kavuşmaktayız. Bisiklet Hırsızları ardından, değerli bir kutuda üç mücevher daha. İki Kadın (La Ciociara), Cesira rolüyle Sophia Loren'e Oscar kazandıran müthis dokunaklı bir savaş öyküsü. Üstadın ondan dokuz yıl evvel, 1951'de yaptığı Milano Mucizesi göz kamaştırıcı, senaryo harikası bir masal. Yedi Kere Kadın ise yedi minik aldatmakıskançlık öyküsünden oluşan, 'geç dönem' yapıtı. İzleyin, saklayın.

BUGÜN NELER OLDU