SABAH Ekler'de bir yıl böyle geçti

Acısıyla tatlısıyla bir yılı geride bıraktık. Biz de SABAH Ekler ekibi olarak bu bir yılda bir muhasebe yapalım, neler yaptık, neler öngördük ve nasıl sonuçlandı onu hatırlatalım istedik. Eklerimize kapak konusu olan haberler arasında bir gezintiye çıktk. Gördük ki bir yılda çok şey değişmiş

16 Ocak, Ahmet Davutoğlu
2010 yılının en çok konuşulan isimlerinden biri T.C. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'ydu. Davutoğlu'nu herkes tanıyordu ama aile fertleri, bilinçli bir şekilde medyadan uzak duruyordu. Davutoğlu ailesi, damat ve torunlar dahil, ilk ve şimdilik son röportajı İbrahim Altay'a verdi. Şimdi Davutoğlu, Türkiye'nin birikmiş uluslararası sorunları ve bu konulardaki çabası nedeniyle hala gündemde.

20 Şubat, Öykü Karayel
Krek'in, Güzel Şeyler Bizim Tarafta oyununda çok iyi bir performans sergileyen Öykü Karayel ile Olkan Özyurt konuştu. Özyurt, Öykü Karayel için 'Muhtemelen birkaç yıl içerisinde sahnede, sinemada ya da beyaz perdede yüzünü daha sık göreceğiz,' diye yazdı. Şimdi Karayel, Kuzey Güney dizisiyle, Türkiye'nin tanıdığı bir oyuncu oldu çıktı. Devamını getireceğine de hiç şüphemiz yok.

27 Şubat, Arap gençler
Türkiye'deki üniversitelerde öğrenim gören yedi Arap genci, Tunus ve Mısır'da başlayan isyan ateşinin Suriye'yi de etkileyeceğini söyledi. Suriyeli muhalifler mart ayında Esad rejimine karşı ayaklandı. Şimdi Arap Baharı'nın, öğrencilerin dediği gibi dünyayı daha demokratik bir yer haline getirip getirmeyeceği tartışılıyor.

12 Mart, Balıkçı Sabahattin
Hayvanlarla Esnafın Bitmeyen Dostluğu başlıklı haberde; Neslihan Tunç, Cankurtaran'da balık restoranı işleten Balıkçı Sabahattin'in martılardan mahalledeki kedilere kadar uzanan hayvan sevgisi hepimizi duygulandırdı. Ama havyanlar açısından yıl bu kadar iyi geçmedi Şimdi Bolluca'da yüzlerce köpeğin zehirlenmesi ve birçoğunun hayatını kaybetmesinin yankıları ve etkileri sürüyor.

13 Mart, Tuba Ünsal
Tuba Ünsal, doğumunun ardından Ayşe Ferhangil'e verdiği röportajda, kızıyla ilişkisini anlatmıştı. Şimdi Pilevneli ailesi mutlu hayatlarına, boşanma iddialarına rağmen devam ediyor. Ancak, Okan Bayülgen'in eşi Şirin Ediger, Ünsal'ı aile fotoğraflarını twitter'da paylaştığı ve ABD'de doğum yaptığı için eleştirildi.

20 Mart, Can Nergis
Can Nergis atv'de yayınlanan Her Şeye Rağmen isimli dizide başrol oynamak için Tayland'daki yaşamına ara vererek Türkiye'ye geldi. Nergis, Tayland'daki hayatını, Tomris Giritlioğlu tarafından nasıl keşfedildiğini Sonat Bahar'a anlattı. Şimdi Nergis Tayland'da uzakdoğunun en çok iş yapan modellerinden biri olarak çalışıyor, oyunculuk hayallerine ara verdi.

20 Mart, Deniz Uğur
Deniz Uğur, ikizlerinin babası Reha Muhtar'la ayrılık hikayesini Ayşe Ferhangil'e anlattı. O dönem olaylı bir ayrılık süreci yaşayan Uğur ve Muhtar, bir süre sonra ilişkilerinde daha ılımlı davranmaya başladı. Öyle ki yaz aylarında çocuklarıyla birlikte yaptıkları tatil, magazin basınına yansıdı. Şimdi Deniz Uğur, göğüs kanseri nedeniyle geçirdiği operasyon sonrası iyileşmeye çalışıyor.

17 Nisan, Ayşe Özyılmazel
SABAH yazarı Ayşe Özyılmazel, Melis Çalapkulu'na verdiği röportajda Lübnanlı erkek arkadaşı İbrahim'i anlattı ve 'Her kadın sahiplenilmek ister. Bunu bana bir Türk erkeği değil, İbrahim hissettirdi,' dedi. Özyılmazel, bu röportajın üzerinden üç ay geçmeden, Ali Taran'la evlendi. Şimdi Ayşe Özyılmazel'in mutlu bir evliliği var.

15 Mayıs, Ivana-Yurdal Sert
Ivana ve Yurdal Sert çifti, mutlu evliliklerini Ayşe Ferhangil'e anlattı. Ancak yaz başındaki mutlu tablo, yaz sona ermeden Yurdal Sert'in bir kadınla birlikte görüntülenmesiyle bozuldu. Şimdi Ivana-Yurdal Sert çifti, 14 Şubat'ta görülecek boşanma davasını bekliyor.

11 Haziran, Dedemin İnsanları
Çağan Irmak'ın bu yıl vizyona giren Dedemin İnsanları filminin setine giden Olkan Özyurt'un izlenimi, yönetmenin Babam ve Oğlum tadında bir film çektiği yönündeydi. Film yönetmenin en iyi filmi olduğuna yönelik yorumlar aldı. Şimdi Çağan Irmak'ın Ay Yapım'la ortak yeni bir film çalışması içinde.

26 Haziran, Eczacıbaşı-Kotil
Türkiye'nin kendi alanlarında en başarılı iki kurumu Türk Hava Yolları ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın işbirliğinin detaylarını Olkan Özyurt, Bülent Eczacıbaşı ve Doç. Dr. Temel Kotil ile Atatürk Havalimanı'nda konuştu Şimdi bu işbirliğinin ne kadar olumlu sonuçları olduğu konuşuluyor. THY, 2011 yılı boyunda, İstanbul Müzik ve Caz Festivalleri ile İstanbul Bienali'nin 500'ün üzerinde konuğunu ücretsiz taşıdı. THY Business Class yolcuları, uçuş kartlarını göstererek 11. İstanbul Bienali'ni ücretsiz gezdi.

2 Temmuz, Erol Köse
Yapımcı Erol Köse, Müjgan Halis'e verdiği röportajda, Twitter'daki eylemlerini anlattı. Köse'nin başı, twitter'daki eylemleri yüzünden bir hayli derde girdi. Şimdi Erol Köse, Acun Ilıcalı ve İrfan Şahin'le girdiği tartışmanın 1 milyon TL'lik tazminat davasına dönüşmesinin stresini yaşıyor.

10 Eylül, Özge Borak
Özge Borak, Sonat Bahar'a, sevgilisi Ata Demirer ile ilişkisinde çok eğlendiklerini, Demirer'i çok güldürdüğünü söylemişti. Şimdi bu eğlenceli ilişki, ciddiyete bindi. Ata Demirer ve Özge Borak bu yaz evleniyor.

18 Eylül, Murat Ülker
Murat Ülker basından uzak durmayı tercih eden bir işadamı. Ülker Grubu'nın Başkanı Murat Ülker, Şelale Kadak'a konuştu Şimdi Ülker'in en büyük yatırımlarından biri olan Godiva, durgun ABD ekonomisinde en hızlı ve kârlı büyüyen markalar arasında yeraldı. Kim bilir? Belki de bu arada Ülker, koleksiyonuna bir tablo daha eklemiştir!

25 Eylül, Pınar Civek
Annesi, babası tarafından sokak ortasında bıçaklanarak öldürülen Pınar Civek, yaşadıklarını Sonat Bahar'a anlattı. İki kardeşine bakmak zorunda kalan Civek, sıkıntılarını gözyaşları içinde açık yüreklilikle dile getirdi. Civek, bu röportajın ardından onlarca televizyon programına konuk olarak çağrıldı ama gitmedi. Şimdi Hürriyet Gazetesi yazarı Ayşe Arman, Pınar Civek'e 'Yarım Kalan Hayatlar' projesinden 20 bin TL yardım gönderdi. Civek bu parayla evin ipoteğini kaldıracak. Dikili Belediyesi de, Civek için bir kampanya düzenledi ve 5 bin TL topladı.

2 Ekim, Bir Zamanlar Anadolu'da
Cannes Film Festivali'nde Büyük Jüri Ödülü alan Nuri Bilge Ceylan'ın Bir Zamanlar Anadolu'da filmi, 23 Ekim'de vizyona girdi. Olkan Özyurt, 'Seyirci Nuri Bilge Ceylan'la barışıyor mu?' başlıklı bir haber yaptı. 'Nuri Bilge Ceylan'ın yurtdışında aldığı ödüllere rağmen filmlerine genellikle mesafeli duran sinema seyircisi, artık değişmiş görünüyor,' diye yazdı. Şimdi Ceylan, Bir Zamanlar Anadolu'da 152 bin 376 kişi tarafından izlenmesinin ve en çok izlenen Nuri Bilge filmi olmasının keyfini yaşıyor.

6 Kasım, Nagihan Karabulut
Cem Garipoğlu tarafından öldürülen Münevver Karabulut'un annesi Nagihan Karabulut, karar duruşmasından önce Sonat Bahar'a konuştu. Kızının acısıyla yatıp kalkan anne, mahkemeden verilecek en yüksek cezayı beklediğini söyledi. Öyle de oldu. Cem Garipoğlu, Türk hukuk sistemine göre alabileceği en ağır cezaya, yani ağırlaştırılmış müebbete mahkum edildi. Şimdi Karabulut ailesi, konuyla ilgili Cem Garipoğlu'nun anne ve babasıyla ilgili temyiz davası maratonuna hazırlanıyor.

BUGÜN NELER OLDU