Son dakika alarmı

Yeni yıla girmenize saatler kala hâlâ doğru kıyafeti bulamadınız mı? Yoksa son dakika programınız değişti, yeni bir elbiseye mi ihtiyacınız var? İşte gardırobunuzda olanla yetinme önerileri

Küçük siyah elbise
Bu tarz elbiselerin hayat kurtardığı kanıtlandı ama herkesin büyük bir özenle hazırlandığı yeni yılı, siz klasik siyah elbisenizle kurtarmak istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda size iki tavsiyem olacak. İlki; modern kesimli siyahı elbisenizi olabilecek en geleneksel, en etnik takılarınızla tamamlamak. İkincisi de ince bacaklı olanların renkli opak çorap kullanması. Yalnız önemli bir uyarı: Bu iki opsiyonu kesinlikle bir arada kullanmayın

Payetli bluz
Her özel davete giymekten sıkıldığınız payetli bluzunuza, yeni yılda yeni bir ruh katmak elinizde. İlk olarak arkasını öne giyerek yeni bir bluz yaratabiliyor musunuz, ona bakın... Yok arkasında büyük bir dekolte varsa, bu durumda da farklı bir kombinle yeni bir elbiseye kavuşmak elinizde. Bluzunuzu süper bol paçalı bir pantolonla ya da sırt dekoltesine kolye takarak denediniz mi? Pişman olmayacaksınız.

Sivri burunlu ayakkabı
Sivri burunlu topuklu ayakkabıları öne çıkarmanın en alışılagelmedik yolu, ayak bileği ile diz arasında biten midi-etek ya da elbiselerle olur. Midi bir eteği, düğüm atılarak daraltılmış rock n' roll bir tişörtle kombinleyebileceğiniz gibi deri montla da kullanabilirsiniz.

Uzun gece elbises
Bu efsane elbiseye yeni bir kombin yapmaya ne dersiniz? Apartman ya da iğne topuklar yerine düz ayakkabılarla işe başlayabilirsiniz. Elbisenizin üzerine kalın bir hırka giyerseniz verdiğiniz sinyaller başka olacaktır.

Me zuniyet elbisesi
Yıllar önce mezuniyetinizde giydiğiniz ve son zamanlarda pek de tarz olmadığının farkına vardığınız elbisenize tekrar bir göz gezdirmenizi tavsiye ediyorum. Öncelikle kollar sökülüp, katlar çıktığında geriye ne kalıyor bir hesaplayın. Kabarık etekler, üzerine kalın örgülü bir kazakla tam da aradığınız havayı verebilir.

Jean gömlek
Yılbaşı gecesi elinizi sallasanız, payetli elbiseli birine çarpacağı kesin. Siz jean gömleğinizle, bu parıldayan kadınlara fark atmaya ne dersiniz? Payetli bir elbiseniz varsa üzerine jean bir gömlek bağlayın ya da daha da iyisi, elbisenizin içine gömleğinizi giyin. Emin olun diğerlerinden daha şık olacaksınız.

İpek gömlek
Annenizden kalma ipek gömleğinizi yere kadar uzun eteğinizle kullanmayı denediniz mi hiç? Alın size olup olabilecek en tarz, en şık kombin. Carolina Herrera yıllardır nasıl para kazanıyor sanıyorsunuz? Yılbaşı gecesi için bir öneri daha: Lütfen gardırobunuzdan çıkan bu yepyeni elbiseyi, evde bulunan birkaç parça kolyeyi karıştırıp yarattığınız, kalın ve kısa bir takıyla birlikte giyin. Pişman olmayacaksınız.

Kalem etek
İş yerinize giderken kullandığınız bu parça, yeni yıl gecesi hayatınızı kurtarabilir. İşin püf noktası, kalem eteğinizi geleneksel kombinlerden uzak tutmak. Sakın aklınızdan ipek gömlekler ya da ceketler geçmesin. Kalem eteğinizi yeni yıl ruhuna hazırlamak için kolsuz bir kazak ve bilekte biten botlarınızı kullanabilirsiniz. Kombininizi kabarık saçlar ve kırmızı bir rujla tamamlayın.

Renkli pantolon
İşte hayat kurtarıcı bir seçenek daha. İster fitilli kadife, ister yün olsun canlı renklerde bir pantolon yılbaşı gecesi, sürüden ayrılmanızı hatta ışıldamanızı sağlayabilir. Spor da olsa pantolonunuzu topuklu botlar ve pantolondan farklı, ama yine canlı renk bir bluzla kombinlediğinizde ortaya çıkacak sonuca siz bile inanamayacaksınız. 'Renk bloğu' dediğimiz moda efsanesini kendi gardırobunuzdan çıkarabilirsiniz. Unutmayın; kullandığınız parçalar ne kadar detaysız ve keskin hatlı olursa, o kadar başarılı olursunuz.

BUGÜN NELER OLDU