Ekran kesmiyorsa, canlısı burada!

Hiçbir fedakarlıktan kaçınmadım ve aşağıda gördüğünüz listeyi hazırladım. Eğer dizilerde gördüğünüz oyuncuları izlemeye doyamıyorsanız, ekranda görmek sizi kesmiyorsa, "Canlı canlı izlemek gibisi yok," diyorsanız, size iyi bir haberim var. Ekranda hayranı olduğunuz, sizi zaman zaman gözyaşlarına boğan, zaman zaman güldüren oyuncuların bazılarını tiyatro sahnelerinde izlemeniz mümkün. İşte, hem dizide hem de tiyatroda rol alan isimler:

ORÇUN 'A DAYANAM IYORUM !
Toplum, Yalan Dünya'daki Orçun'u sevenler ve sevmeyenler olarak ikiye ayrıldı. Kimi görsem, kiminle konuşsam Yalan Dünya'nın replikleri dilinde. 'Savgılım, öpüşelim mi, ilahi komedya, diyafram,' derken insanlar birbiriyle Yalan Dünya'ca konuşmaya başladı. Ama Bartu Küçükçağlayan'ın canlandırdığı Orçun karakteri tam bir fenomen oldu. Ben Orçun'a gıcık olanlardanım. Niye bilmiyorum bana Recep İvedik'i hatırlatıyor. O hormonları azmış ergen hali, saçı başı yağlı ortalıkta gezmesi, ağzını burnunu yamultarak konuşması beni güldürmüyor, sinir ediyor. Eeee bu da bir amaç olabilir. Bende bu amaca ulaşıldı. Ama ben küçük bir cenahı oluşturuyorum bunun da farkındayım. Yalan Dünya'yı izleyen büyük bir çoğunluk Orçun'a hasta! En çok ona gülüyorlar, onun sahnelerini seviyorlar. Seveni de, sevmeyeni de var bu Orçun'un. Sevenlere sordum, "Niye Orçun'cusunuz?" diye. İşte cevaplar:
Orçun süper komik.
Akıllı.
Kimseye benzemiyor.

KISA... KISA...
Şebnem Bozoklu, ödüllü yönetmen Atalay Taşdiken'in yapımcılığını üstlendiği, TRT'de yayınlanacak, henüz ismi netleşmeyen bir dizide oynayacak. Rol arkadaşları, Cemal Toktaş ile Gonca Vuslateri. Küçük Hanımefendi dizisinin yapım şirketi At Yapım'ın dizisi, 'Her evlilik ikinci bir şansı hak eder' sloganıyla yola çıkıyor.
Necati Şaşmaz, KKTC kültür elçisi olmuş. Haydaaa!
Ekranlarda dikkatimizi çeken bazı ilginç hadiseler oldu. Misal 1: Son dizisindeki Leyla karakterinin kaşları. Kaş değil, TEM otoyolu gibi. Maaşallah! Misal 2: Suskunlar dizisindeki Murat Yıldırım'ın saçları. Yıldırım'ı asker tıraşıyla görmeye o kadar alışmışız ki, bol saçlı halini peruk sanan bir sürü insan var. Peruk değilmiş, öğrendim...
Show TV ekranları yeni bir Survivor macerasına hazır. O ekipte en çok Mustafa Topaloğlu'nun bombalarını merak ediyorum. Bu arada Acun Medya ve Omo bir işbirliğine gitmiş. Ünlüler, Dominik Cumhuriyeti'nde yaşam mücadelesi verirken, burada minikler, Survivor Minik Kahramanlar'da yarışacakmış. Bu akşam ilk bölümü başlayacak olan yarışmanın her bölümünde, 5-8 yaş arasındaki sevimli 10 çocuk ekranlara konuk olacak. Finalde ise büyük ödülü kazanan takımın üyeleri, anne babaları ile birlikte gidecekleri heyecanlı bir Dominik Cumhuriyeti tatili kazanacak. Ne diyelim, miniklerin de büyüklerinde bileğine kuvvet...
Ulusal kanallarda, Türk dizilerinin arkasına, dünyada çok izlenen bir yabancı dizi koymak moda oldu. Konu gözümden kaçmadı, haftaya detaylandıracağım. Mesela, atv'de çarşamba akşamları ekrana gelen Flash Forward bunlardan biri. The Event dizisiyse ilk bölümüyle bu akşam saat 21.00'de ilk kez Universal Channel Türkiye'de.
Kanal D'de pazar akşamları yayınlanan Umutsuz Ev Kadınları dizisinin kadrosuna Melda Gür ve Hikmet Körmükçü dahil oluyor. Melda Gür, Melda isimli karakterle Elif'in yeni patronu olacak ve Elif'e zor zamanlar yaşatacak. Hikmet Körmükçü ise, geçtiğimiz bölümde hayatını kaybeden Behçet'in annesi Hayriye'yi canlandıracak. Gelinini, oğlunun ölümünün sorumlusu olarak gören Hayriye de, Nermin'e zor zamanlar yaşatacak.

KİM NE İZLİYOR?
Televizyon toplumun her kesimini bir noktadan yakalamayı başarıyor. patronlar da buna dahil. Sarar'' patronu Cemallettin Sarar, Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisini izliyor.
Buğra GüLsoy, yoğun çalışıyor ama twItter'dan öneride bulunmayı da ihmal etmiyor. Oscar'lı A SeparatIon/ Ayrılık filmi, güLsoy'un önerisi.


BİZE ULAŞIN