Tek düğünde iki gelinlik bir arada

Düğününde güzel görünmek isteyen, bir taraftan da tek gece için dev harcamalardan kaçınan gelin adaylarına, uygun fiyatlı alternatifler sunan Oleg Cassini, biri gündüz, biri gece giyilebilecek, iki ayrı gelinlik hazırlamaya başladı

Düğün gecesinde tüm gözlerin size çevrilmesinin de bir 'bedeli' var. Ve her kadının bildiği üzere, gelinlik de düğün masraflarında en büyük kalemlerden biri. Özellikle kabarık etekler, güzel bir dantel ya da işlemeler gelinlik fiyatlarını ciddi rakamlara taşıyabiliyor. Uygun fiyatlı alternatifler de, sezonun modası olan, daha açık bir deyişle, beğenilerimize cevap veren modellerden uzakta duruyor. Bu noktada hem trendleri takip etmek isteyen, hem de gelinliğe bir servet yatırmaktan kaçan gelin adayları için ucuz alternatifler mevcut. Tarihin stil ikonları Jackie Onassis, Grace Kelly ve Marilyn Monroe gibi isimlere de elbise tasarlayan Oleg Cassini markası, trendleri takip etmesinin yanı sıra uygun fiyat alternatifleri ile de ön plana çıkıyor. Fiyatları 500 ile 2 bin 950 lira arasında değişen modellerden oluşan koleksiyonda bu sezon, tüllü kabarık modeller, dantel işlemeler, askılı ve tül yaka detayları öne çıkıyor. Aksesuardan ayakkabıya kadar gelinlerin görüntüsünü tamamlayacak her detaya da mağazalarında yer veren marka bu sezonu yeni bir gelinlik konseptiyle karşıladı.

ABD'DE ÇOK YAYGIN
Gelinlerin sesini dinleyen Cassini, nikaha kabarık ve uzun bir gelinlikle katılmak istemeyen ama hayatlarının en önemli gününde, şaşaalı bir gelinlikten de vazgeçmeye razı olmayanlar için iki farklı tarzda gelinlik tasarlamaya başladı. Nikaha, sade ve kısa bir gelinlikle katılan gelin adayları, düğün içinse yere kadar uzanan, gösterişli ve kabarık gelinlikleri tercih ediyor. İki gelinliğin bir arada alındığında fiyatlarda bir değişiklik olmadığının altını çizen marka tasarımcısı Viola Chan "İki gelinlik konsepti ABD'de çok yaygın. Gelinlerin rahatlığı için bu modeli Türkiye'de de oturtmaya çalışıyoruz. İki gelinlik alana fiyat avantajı sunamıyoruz ama internet sitemizi takip edenler dönemsel indirimlerimizden yararlanabiliyor," diyor. Bu sezon göğüs, bel ve etek kısmını hareketlendiren işlemelerin müşteriler tarafından tercih edildiğinin altını çizen Chan, düğün trendinde romantik akımların ön plana çıktığını, dantel ve güpürün kullanıldığı modellerinin ağırlıkta olduğunu söyledi.

TÜLLÜ VE KABARIK MODELLER REVAÇTA
Chan ayrıca "Etek ucu ve göğüs bölgesine eklediğimiz pırıltılar, inci işlemeler romantizmin en önemli göstergelerinden. Bu trendin favori gelinlikleri arasında, tüllü ve kabarık modelleri sayabiliriz. Ayrıca her sezonun vazgeçilmezi olan straples kesim ve askılı gelinlikler bu büyülü atmosferi tamamlıyor," diyor. Gece kıyafetleri ile de öne çıkan Oleg Cassini'nin gelinlik modelleri Cevahir Alışveriş Merkezi, Bağdat Caddesi ve Forum İstanbul'da görülebilir.

AYŞE FERHANGİL

BİZE ULAŞIN