Touch İstanbul ile şehir rehberi

MalIa, Nına Sımone şarkıları söyleyecek
Batı Afrika-Malawi kökenli İngiliz şarkıcı Malia, yeni çıkardığı ve Nina Simone'un parçalarını yeniden seslendirdiği Black Orchid adlı albümünün turnesi kapsamında İstanbul'a geliyor. Billie Holiday, Sarah Vaughan, Ella Fitzgerald ve Nina Simone'dan beslenen Malia, bugüne kadar dört başarılı albüm çıkardı. 2002 tarihli, büyük bir satış başarısı yakalayan ilk albümü Yellow Daffodils'te yer alan ve albümle aynı ismi taşıyan şarkısında, Erik Truffaz trompetiyle Malia'ya eşlik etti. Konserinde Nina Simone'un unutulmaz şarkılarını seslendirecek sanatçı, eski albümlerinden eserler de söyleyecek.
KONSER
Tarih: Bu akşam Yer: Tamirane/Eyüp Saat: 22:30 Fiyat: 45 TL

Müzik eşliğinde dünya turu
Alman sanatçı Stephan Micus'un müzikleri Doğu kültürü etkisinde. Doğu'ya ilk yolculuğunu 16 yaşındayken yaptı. Dünyadaki müzik çeşitliliğinden etkilenen Micus Afrika, Kuzey ve Güney Amerika'nın yanı sıra, gerçek anlamda tüm Asya ve Avrupa ülkelerine seyahat etti. O yörenin müzik ustalarıyla çalışarak Batı medeniyetinin hiç bilmediği birçok geleneksel müzik aletini çalmayı öğrendi. Stephan Micus'un kullandığı çoğu enstrüman Asya ve Afrika kökenli, ölmeye yüz tutmuş asırlık müzik geleneğinin temsili.
KONSER
Tarih: 29 Mart Yer: garajistanbul/ Beyoğlu Saat: 22:00 Fiyat: 35-25 TL

Onun enstrümanı bedeni
1988'de 'yılın şarkısı' seçilen Don't Worry Be Happy'nin yaratıcısı, 10 Grammy ödüllü Bobby McFerrin, İş Sanat'ta sahneye çıkıyor. Tüm bedenini bir enstrüman olarak kullanarak seslendirdiği çıkış parçasıyla efsaneleşen McFerrin; dört oktavlık ses genişliği, muazzam tekniği ve emprovizasyon yeteneğiyle dinleyenleri şaşırtmaya devam ediyor.
KONSER
Tarih: 28 Mart Yer: İş Sanat/Beyoğlu Saat: 20:00 Fiyat: 110-100-85- 70-20 TL

TImb er TImb re ile ilk buluşma
Kanadalı folk müzik projesi olan Timber Timbre, Eye Weekly tarafından yılın albümü seçilen Out of this Spark'tan önce iki bağımsız albüm yayınladı. Magic Arrow isimli parçaları Breaking Bad dizisinde kullanıldı. Geçen haziran ayında yayınladıkları Creep On Creepin' On isimli albümleri ise 2011 Polaris Müzik Ödülleri'ne aday gösterildi. Grup ilk kez Türk hayranlarının karşısında olacak.
KONSER
Tarih: 29 Mart Yer: Salon İKSV Saat: 21:30 Fiyat: 35-25 TL

Cervantes ve Donkişot aynı sahnede
İpek Kadılar Altıner'in oyunlaştırdığı, Hakan Altıner'in yönettiği Don Kişot adlı oyunda, Miguel de Cervantes'in kahramanı Don Kişot'u Haldun Dormen canlandırıyor. Cervantes'in kadını rolünde Füsun Önal; Don Kişot'un ayrılmaz parçası Sanço'da ise Cenk Tunalı var. Abdül Süsler'in hayat verdiği yazar Cervantes, her an sahnede ve olayların, kişilerin ve hayatın akışını belirliyor, yönetiyor. Zaman zaman da kahramanlarıyla çatışıyor.
TİYATRO
Tarih: Bu akşam Yer: Tiyatro Kedi Blackout Sahnesi / Şişli Saat: 20:30

Şehir insanının var olma savaşı
İstanbul Art Platform (IAP) baharı Serdar Akkaya'nın 'Kapsama Alanı' adlı sergisiyle karşılıyor. Resimlere konu olan insanlar özgür görünseler de şehrin sıkışmışlığında var olma savaşı veriyor. Sergiden elde edilecek gelirin bir kısmı Otistikler Derneği'ne aktarılacak. Ayrıca 2 Nisan Dünya Otizm Günü ile başlayan haftada sanatçı otizmli çocuklarla bir atölye çalışması gerçekleştirecek.
SERGİ
Tarih: 24 Mart - 14 Nisan Yer: İstanbul Art Platform Fiyat: Ücretsiz
BİZE ULAŞIN